Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • druhe babo

    dobry den, chceme druhe babo teda ja a moj syn, ktory ma 5 rokov - a chce surodenca, ale manzel nechce vraj je este cas ze syn je este maly a... uz dva roky ho presviedcam aby sme sa pokusili o druhe babatko ale on nie a nie. posledne dva mesiace to je take silne mam na mysli tu tuzbu bo druhom babatku ze v noci nemozem spat, zaspim potom pocas noci sa zobudim a dalej nemozem spat az do rana. manzel bude mat 29 ja 25 rokov.
    viete ja tom zacala s rodinou hned po strednej skole, ukoncila som skolu v septembri som sa vydavala a v aprili sa narodil maly. neplanovala som to ale prislo to. a teraz velmi tuzim po druhom nechcem ist do prace - nemam pracu aj som hladala ale tu u nas nic nie je. aj preto som chcela zostat este na druhej materskej, ale manzel to nevie pochopit. stale hovori len o peniazoch, ja viem ze su dolezite ale mame kde byvat manzel zaraba slusne ma stale zamestnanie, ja chodim na vysku popritom pracujem na absolvenskej praxi. prosim poradte mi ako presvedcit manzela,, aby zmenil nazor a pochopil ma. alebo ako sa zmierit s tym ze nikdy nebudem mat velku rodinu (mama tata + 2 deti).stokrat sme sa o tom bavili ale vysledok bol stale rovnaky on sa tesil a ja mne ostali len oci pre plac. dakujem za odpoved, trosku chaoticky napisane ale dufam ze pochopite som tym chcela

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Dobrý deň Samantra
    vaša túžba po druhom dieťati je veľmi zrozumiteľná - na plánovanie spoločného dieťaťa sú však potrební dvaja. Možno by stálo za to hovoriť s manželom o ďalších dôvodoch pre ktoré nechce ďalšie dieťa - peniaze asi nebudú tým jediným. Obaja ste ešte mladí, a sama píšete že ste si rodinu zakladali skoro po škole. Možno má váš partner pocit že mu rodičovská rola neumožnila užívať si život tak, ako si predstavoval, že jeho priority sú teraz iné. Je potrebné si navzájom načúvať, hľadať spoločné riešenie, také aby ste obaja našli priestor na splnenie svojich najväčších túžob. Držím vám obom päste.