• Skracovanie krcka

    Dobry den. Som v 32.tt a povedal mi lekar ze krcok ma tendenciu sa skracovat. Som aktivna sportovkyna (bola som aj pred tehot.dlhe roky a cvicila som aj pocas) tak sa chcem opytat co mozem este vykonavat (rychla chodza,orbitrek,plavanie). je pravda ze som v stadiu stahovania,cize upratovaniu a inych cinnosti som sa nevyhybala. Dakujemza odpoved

    Dobrý deň,
    krčok má tendenciu skracova sa je skutočne veľmi nepresný výraz. Buď je krčok pri cervikometrii (meranie krčka ultrazvukom) kratší ako 25 mm a potom je riziko predčasného pôrodu zvýšené, alebo je dlhší a riziko je v medziach normy a nemusíte sa obmedzovať.