• mohlo to poskodit plod?

    Dobry den pan doktor,
    som v 11.tt a uz dva tyzdne som chora, silna nadcha so zafarbenymi hlienami, bolest hrdla, hltana, zachripnutie,vykasliavanie,kasel...
    Snazila som sa liecit setrne, no aj tak som sa docitala na nete,ze som asi urobila chybu,preto sa pytam vas, ci som mohla poskodit nejako plod nasledovnymi liekmi:
    kloktala som salviovy roztok - florsalmin a parkrat - asi 10 som si aj strekla do hrdla sprej florsalmin - na nete som sa docitala ze salvia sa v tehotenstve vobec nesmie:-(
    Kedze mi nezaberaju na nadchu tie morske soli, na noc som si kvapkala sanorin - asi 6dni.
    Po tyzdni a pol neprechadzania choroby mi lekarka odporucila bioparox, vraj sa moze aj tak skoro...Ten beriem treti den - na hrdlo.
    Prosim vas, mohla som nejako tymito liekmi plodu uskodit?Ak ano,ukazu to AFP testy?
    Dakujem vam velmi pekne za radu a prajem vam vesele velkonocne sviatky.

    Dobrý deň,
    bežná respiračná infekcia a florsalmin lokálne do hrdla neškodia. Ani sanorin do nosa, bioparox tiež nie.
    Ja to iba nechápem, mňa keď bolí hrdlo tak si dám čaj s citronom a medom a C vitamín. Uvedené medikamenty ani nepoznám a to ani nie som tehotný.