• cviky pri polohe KP

    Dobrý večer,
    chcela by som sa spýtať na cviky (31.týždeň) - polohovanie za účelom otočenia bábätka pri polohe KP. Môj lekár mi to síce vysvetľoval, ale nejako som si nie istá, či sme sa porozumeli - mám si dávať vankúš pod krížovú oblasť pod zadkom? Je to vhodné, aj keď je dieťa uložené akoby priečne - poloha KP I- niekde som čítala, že sa to vtedy neodporúča.
    Tiež by ma zaujímalo, či je prirodzené ak mám cervikálne skóre 3 v tomto štádiu tehotenstva (teda pri portio, branka, konzistencia index 1).
    Ďakujem za opovede
    Monika

    Dobrý deň,
    cviky sú neúčinné, je to úplne jedno. Plod sa veľmi pravdepodobne otočí sám v 31. týždni je cca. 20% plodov KP a v termíne iba 4%.
    CS 3 je normálne.