• Maly plod (25 tyzden)

    Dobrý deň,
    rada by som sa spytala alebo si nechala poradit ako mozem riesit nasledovnu situaciu.
    Som tehotna, momentalne v 25tt. Na poslednej poradni, ktora bola pred mesiacom v 21 tt mal plod podla lekara idealnu velkost a vahu, v nasledujucej poradni (pred par dnami) mi lekar povedal, ze ma dieta rovnaku velkost a vahu cize ma miery ako dieta v 21 tt co znamena, ze vobec nepodrastlo za 4 tyzdne a mala by som jest viac aby zacolo rast.
    Bohuzial lekar nebol ochotny to riesit detailne a tak neviem ako sa mam stravovat alebo cim by som mohla dopomoct aby babo rastlo tak ako ma.
    Vahu si nejak nestrazim a ani sa neobmedzujem, jem kolko mi chuti, neprejedam sa a snazim sa jest co najzdravsie. Dakujem a vazim si kazdu pomoc/radu.

    Dobrý deň,
    ak naozaj dieťa za mesiac vobec nenarástlo, tak je potrebné dokladné detailné vyšetrenie na ultrazvuku. Prognóza je neistá a rast plodu sa nedá ovplyvniť.