• skrátený krčok

    Pán doktor, prosím vás o odpoveď na moju otázku. V 27. týždni tehotenstva mi bola robená serkláž pre skracovanie krčka maternice a aj otváranie. Otvorená som bola na 1 cm, aj vonkajšia aj vnútorná bránka. cervikometria v tom čase bola 29 mm. Po serkláži o týždeň cervikometria 36 mm, steh drží. Na kontrole o dva týždne podľa vaginálneho vyšetrenia steh drží, bránka pre špic prsta priechodná, krčok skrátený na 1 cm, cervikometria nerobená. Údaj, že krčok skrátený na 1 cm podľa vaginálneho vyš. bol aj pred serklážou, hoci cervikometria bola 29 mm. Chcem sa spýtať, či cervikometria nie je ten istý údaj, ako údaj dlžky krčka podľa vag. vyšetrenia?Myslíte, že riziko predčasného pôrodu je veľmi vysoké aj napriek prísnemu kľudovému režimu?Ďakujem za odpoveď. Teraz začínam 30. týždeň, lekar mi kázal prísť o týždeň na hospitalizáciu.

    Dobrý deň,
    cervikometria sa robí preto, že je presnejšia než vaginálne vyšetrenie.
    nechápem zmysel hospitalizácie, ak je situácia akútna, mal Vás prijať hneď, ak to vydrží týždeň tak to zrejme vydrží aj mesiac.