• Bolestivy zaludok, branica, vytlacene creva

    Dobry den pan doktor,

    som v 17t tehotenstva, prve tehotenstvo uplne bez problemove druhe s odstupom 4,5 roka vo veku 31 rokov. Vzdy som mavala slabsi zaludok, brusne svalstvo a tazkosti s crevami zistili mi akurat ze mam "zlu funkcnost" crive, to vraj treba vydrzat.
    Tehotenstvo som citila od zacitaku, lebo som mala tazkosti s jedlom, bolieval ma zaludok, ospalost, nevolnosti. na zaciatku som prekonala nejaku crevnu virozu a potom uz len skoro celodennu nevolnost ale bez vracania. Mam vsak dost hore vytlacene creva a zaludok a to mi robi starosti, lebo ma dost casto bolievaju creva i zaludok nalavo. Neberiem lieky, uzivam caje na travenie pre tehotne. Rada by som sa opytala, ci treba si ziadta nejake vysetrenie, alebo je to len otazka vydrzania. Bojim sa ze ked dieta zacne viac rast a tlacit sa hore, ci nemoze dojst k nejakym tazkostiam. dakujem

    Dobrý deň,
    o takýchto diagnózach čo udávate som nikdy nepočul. Osobne si myslím, že Vaše potiaže sú bežné v tehotnosti a má ich skoro každá tehotná. Žalúdok a črevá strašne často reagujú na psychický stav a preto je vhodné sa nepozorovať, zdravo sa stravovať a tešiť sa zo života.
    Ak by sa stav nejako príliš zhoršoval, pripojili by sa hnačky, krv v stoilci, hlieny v stolici, potom je potrebné vyšetrenie u gastroenterologa.