• Varixy

    Dobrý deň. Chcela by som sa opýtať, či môžu pošvové varixy spôsobiť ťažkosti počas pôrodu. Ďakujem za radu.

Podobné otázky

  • Varixy

    , Autor: nikolapj

    Dobrý deň, mám silne varixy na ľavej strane vonkajších pyskoch celé to mám opuchnuté s vystupenymi žilami. Siaha to až do vnútra. Cievy sú priechodné povedal cievny lekár. Trápia má od 20tt rastúcim bruškom sa to zhoršuje.
    Mám termín 14.7 a plánujem rodiť v Univerzitnej Nemocnici Ružinov BA.
    Budem môcť rodiť prirodzene? Automaticky mi budete musieť robiť nastrih? Alebo ke šanca aj u mna na pôrod bez nástroju? Môže sa stať že sa pristrihne žila ? Bude to môj druhý pôrod. Prvý som mala nastrih až ku konečníku.
    Ďakujem.

    Dobrý deň,
    najprv musím pochváliť Vašu dobrú voľbu pôrodnice.
    Varixy na rodidlách nie sú v žiadnom prípade kontraindikáciou prirodzeného pôrodu, pri vstupovaní hlavičky sa väčšinou stiahnu a neskôr samé zmiznú.
    Určite Vám kvôli nim nehrozí nástrih, naopak, pri varixoch sa snažíme nástrihu za každú cenu vyhnúť (čo sa v poslednej dobe snažíme vlastne vždy). Skúste si nasadiť detralex, mohlo by to čiastočne pomôcť.

  • Krvácanie

    Dobrý deň, som v 25. týždni tehotenstva a už som Vám pár krát písala s otázkami ohľadne krvácania, moja situácia sa však naďalej mení, a tak mám zase ďalšie otázky. Prvýkrát som zakrvácala v 14. týždni, potom v 17., 22., 23., 24. a teraz v 25. týždni pred pár dňami. Ide staĺe o slabučké zakrvácanie, vždy sa objaví len pri cikaní, v mise a na toaletnom papieri nájdem trochu krvi, niekedy to je len pri jednom cikaní, niekedy sa to objaví pri dvoch cikaniach po sebe. Aj keď som sa vybrala hneď k lekárovi, nikdy mi nenašli ani v pošve ani v moči stopy krvi. Gynekologicky vraj nevidno žiadne príčiny (placenta nad dolným segmentom na zadnej stene, žiadne hematómy, krčok bez poranení, podľa vaginálneho ultrazvuju 38 mm dlhý). Ako môžte vidieť, spočiatku bolo to krvácanie zriedkave, od apríla sa však začalo opakovať po približne týždni a naposledy len po štyroch dňoch. Inak pri krvácaní v 17. týždni mi naordinovali na pohotovosti Zinnat kvôli podozreniu na zápal močových ciest a vtedy nasledovala zhodou okolností najdlhšia pauza medzi krvácaniami (neviem či to je len náhoda, zistili mi vtedy len prítomnosť baktérii v moči, nezisťovali však vraj ich množstvo/premnoženie/kultiváciu, ak som to správne pochopila, subjektívne som nemala ťažkosti). Subjektívne nepociťujem žiadne ťažkosti ani s močením (okrem častého močenia) a ani gynekologické (okrem tvrdnutia častého tvrdnutia brucha od 17. týždňa cca 20 krát za deň, avšak bez vplyvu na krčok). Najprv som si myslela, že to krvácanie je z pošvy, teraz sa mi však stále viac zdá, že to je z moču, pretože spontánne, mimo močenia, krvácať nezvyknem, nohavičky nemávam od krvi. Lekári stále skontrolujú prítomnosť krvi v moči, skontrolujú ma gynekolkgicky a pošlú domov, posledne dva razy som už ani nešla na pohotovosť pri zakrvácaní. Znepokojuje ma ale tá zvyšujúca sa frekvencia. Nie je potrebné urobiť nejaké ďalšie vyšetrenia? Alebo sa mám spoliehať na to, že to vzniká len v dôsledku nadmerne prekrvenej sliznice/praskajúcim cievkam v močovej rúre/pošve?? Neviem či to môže nejako súvisieť, mám problém s varixami, ľavú nohu mám v oblasti chodidla a členka celú fialovú, plus mám varixy asi aj v oblasti genitálii (cítim tlak / bolestivé nahrnutie krvi do vonkajších genitálií keď sedím a ležím a následne vstanem). Veľmi pekne ďakujem za akúkoľvek radu. Pekný deň.

    Dobrý deň,
    možete zakrváca´t aj z pošvy aj z močových ciest.
    krvácanie može by´t stále, alebo intermitentné, príčin je mnoho. Nebolo by na škodu vyšetriť moč pod mikroskopom a prípadne i kultivačne. Ak sa nepotvrdí infekcia, tak by som to neriešil, v prípade silnejšieho krvácania je vhodné vyšetrenie.

  • varixy?

    Dobrý deň,
    som už v 39.týždni, mám vraj krčovú žilu pri vchode do pošvy, hemoroidy a strašne zväčšene vlastne všetko. Nemám bolesti, ani svrbenie ani mykozu. Len je všetko strašne veľké. Je mi neprijemné každé vyšetrenie. Chcem sa opýtať, či ste sa s niečím takým stretol a či sa to po pôrode vráti aspoň čiastočne do normálu.

  • trombofilia

    , Autor: romana699

    Dobrý den pan doktor. Bola som na vysetreni na hamatologii,som v 24.t. Zistili mi vrodenu a ziskanu trombofiliu s predispoziciou k tromboembolizmu,kardiovaskularnemu ochoreniu a tehotenskym komplikaciam.
    - hyperkoagulacia vo vnutornom systeme hemostazy
    - hyperfibrinogenemia
    - aktivacia fibrinolyzy
    - vysoka aktivita FVII 212,8
    - mutacia FXII C 46T heterozigotna forma ( FX 128,78 , FXI 107,26 , FXII 117,54 , FXIII 141,99
    - mutacia PAI-1 heterozygotnaforma
    - susp.APS,pozitiva APA
    - varixy DK
    - AB.-:1 v 4,tyzdni druheho tehotenstva
    Pani doktorka mi predpisala inj.Fraxiparin 0,3ml 3x v tyzdni.
    Chcela by som sa spytat,ci môzem potratit s takou diagnozou v neskorsom stadiu tehotenstva. Pani dr. mi naznacila,ze v 8,mesiaci sa môze v tychto pripadoch potratit,alebo predcasne porodit. A v tych skratkach sa vôbec nevyznam.
    Dakujem za odpoved.

    Dobrý deň,
    musím priznať, že aj mne je Vaša diagnóza záhadou. Inak čiastočná hyperfibrinogenémia a aktivácia fibrinolýzy je v tehotnosti normálna, závisí na konkrétnych hodnotách, ktoré neuvádzate.
    Riaďte sa doporučeniami hematologičky, osobne si myslím, že už by nemalo hroziť nič.

  • petéchie

    Dobrý deň, som v 24.týždni tehotenstva, dnes sa mi objavili petéchie na krku a na líciach. V krvnom obraze v 20.týždni som mala Hg=11 a lekár mi naordinoval Aktiferin 2x1caps. Mám 2 zdravé deti a relativne bezproblémové tehotenstvá za sebou a varixy ĽDK, užívam Detralex. Môže to spolu súvisieť? Ďakujem. Lucia

    DObrý deň,
    petechie, ak sú to naozaj petechie, sú sposobené poruchou funkcie krvných doštičiek, s hemoglobínom nijako nesúvisia, aktiferrin na to nemá nijaký vplyv.