• Tehotensvo a hyperprolaktémia s mikroadenómom hypofízy?

    CHcela by som sa opýtať na môj prípad.Mám 28rokov a v 16-tich mi zistili hyperprolaktinémiu s mikroadenómom hypofízy.Hladina prolaktónu bola veľmi vysoká aj teraz mám podľa posledných výsledkov: 1583,350 25.2-628.53 . Keďže som z predpísaných liekov kolabovala ostala som bez liečby len na pozorovaní a minulý mesiac mi robili znovu MRG kde sa už mikroadenóm nenašiel ani po kontraksnej látke.Bolo mi povedané,že mám minimálne šance byť tehotná a po viac ako roku sa mi to predsa podarilo,čo si moja gynekologička ani endokrinologička nevedeli vysvetliť.Endokrinologička v Ľubochni mi povedala,že som prvý prípad za celú jej lekársku prax.Preto by som sa chcela opýtať či ste ša už niekedy s tým stretli a čo si o tom myslíte.Boli sme veľmi šťastný naša dcérka má už 4 roky.Čo by som mala očakávať keď keď sa rozhodneme pre druhé dieťa?Budú sa problémy s otehotnením opakovať?Momentálne mám zavedenú Mirenu a vraj po jej odstránení by mala byť ľahšia cesta k tehotenstvu ako prvý krát to mi povedala gynekologička.Je to možné?

    Dobrý deň,
    nemám rád, takéto vyjadrenia lekárov, na 100% neotehotniete, a tak. Presne o tom to je, že hormonálne hladiny a rozne vyšetrenia nič nehovoria o dynamike procesu.
    Proste máte normálne ovulačné cykly a je to, takže gratulujem a po vybraní Mireny normálne žite a otehotniete.