• dlhe hojenie ?

    Dobry den,chcem sa opytat na par problemov ktore mi ostali po porode ktory som mala prirodzeny a pred 9 mesiacmi, mam bolesti pri pohlavnom styku a je takmer nemozne do mna prenuknut aj za pomoci lubrigacneho gelu,sitie mam asi take pevne ze menstrulacna krv mi vyteka zhora skoro az ma brucho a nie zospodu ako pred tehotenstvom a aj zo stolicou mam problem zakazdym sa citim akoby zo mna isli ziletky a aj zvierac sa mi zda ze nefunguje tah ako prdtym,a aj posledny stavec ma dost boli od porodu mam s nim problem sediet a vstat zo stolicky,sitie ma boli a svrbi zaroven pri zlom pocasi s tym sa nejako naucim zit ale s tymi ostatnymi problemmi asi nie a potrebujem poradit,len ma neposilajte k dr.lebo ten mi povedal ze to chce cas ale mne sa zda ze 9 mesiacov je viac ako dost.dakujem

    Dobrý deň,
    bez vyšetrenia Vám moc nepomožem, pretože si neviem predstaviť, ani to ako Vám vyteká menštruačná krv zhora.
    V každom prípade sú dve možnosti, lokálna liečba a trpezlivosť, či sa stav postupne sám upraví (jazva časom zmekne a stane sa viac pružnou), alebo chirurgická náprava.
    Kúpte si čípky Cicatridina, obsahujú kyselinu hyalouronovú, aspoň 3 týždne si ich aplikujte, sexu sa nevyhýbajte, vhodný by bol aj opatrný "tréning" pomocou tenšieho vibrátoru a lubrikačného gelu. Ak by problémy pretrávali, je potrebná chirurgická korekcia.