• nevýhody malej pôrodnice (?)

    dobrý deň, pán doktor, rada by som rodila v malej pôrodnici, uvažujem buď nad pôrodnicou v malej štátnej nemocnici v zahraničí kúsok od Bratislavy alebo v súkromnej pôrodnici v Bratislave (obidve majú k dispozícii dve pôrodné postele a sálu na cisárske rezy a robia pôrody po skončenom 34. týždni) avšak v poslednej dobe som sa celkom nechtiac dostala k rôznym informáciám o komplikáciách pri pôrode kedy je vraj treba konať veľmi rýchlo a vybrať bábätko cisárskym rezom a vraj v niektorých situáciách zohrávajú úlohu sekundy a rýchle a správne rozhodnutie lekárov. Nejak veľmi do toho nevidím ale v tomto kontexte som sa začala obávať či sa v takýchto situáciach dá na takéto malé pôrodnice plne spoľahnúť. čím sa líši taká malá pôrodnica od veľkej bratislavskej nemocnice ako sú kramáre či antolská? slúži tam menej lekárov, anesteziológov, majú iné vybavenie alebo existujú iné faktory kvôli ktorým je riešenie takýchto situácií v malých pôrodniciach náročnejšie a rizikovejšie? prípadne keby ste mi mohol poradiť o čo sa mám v tých pôrodniciach zaujímať aby som vedela vyhodnotiť prípadné riziko. veľmi pekne ďakujem.

    Dobrý deň,
    bol som zhodou okolností u Kocha na prehliadke a aj personál sanatória poznám osobne. Určite je to dobrá voľba, konečne funguje niečo také aj na Slovensku. Hainburg je tiež OK, ale tam Vám nehradí poiťovňa nič, na rozdiel od Kocha.
    Každá akreditovaná porodnica je schopná plne zvládnuť všetky porodnícke patológie a náhle situácie, inak by nedostala povolenie k činnosti. Veľké centá majú okrem toho možnosť postarať sa o nezrelé deti, preto sa tam centralizujú ženy s bežiacim alebo hroziacim predčasným porodom. Po 37. týždni je porod v "malej" porodnici rovnako bezpečný ako v centre.