• planovana sekcia

    Dobrý deň...Mám na Vás otázočku.Som v 40tt termín pôrodu mám 1.4.2011.Kôli ortopedickým problémom s bedrovým klbom mám indikovanú sekciu.Mám už aj predoperačné vyšetrenia.Chcela by som sa spýtať nakoľko je správne,že môj dr. čaká na spustenie pôrodu,do nemocnice ma posiela len na pásy a že na príjem ma pošle až keby som prenášala.Je jeho jednanie správne? V predoperačnom mám zakázané brať lieky od bolesti,osem hodín pred zákrokom nejesť ani nepiť.Myslela som si,že plánované sekcie sa robia pár dní pred termínom,aby nebol zbytočný stres.Je postup dr.správny?Ako mám postupovať.Kôli bolestiam klbu nemôžem ani spávať,rada by som to mala za sebou a bez stresov

    Dobrý deň,
    ak sa cisársky rez robí naplánovane v pracovnej dobe za plnej účasti personálu, tak je riziko komplikácii 3x nižšie, preto my robíme plánované cisársky rezy v 39. týždni plánovane ráno.