• Epidurál po sekcii

    Dobrý deň pán doktor,
    chcela by som vedieť Váš názor na podanie epidurálnej analgézie po sekcii,ktorú mi robili v roku 2002.Viem,že každé pracovisko má svoje interné predpisy,ale pôrodnica kam pôjdem rodiť epidurálku neaplikuje ženám po sc:-(
    Dôvodom je,roztrhnutie jazvy....som z toho prekvapená,že pani doktorka anesteziológie mi neurobila ani konzultáciu:-((
    Aký máte názor na podanie PEDA v mojom prípade?
    Ešte si pichám clexane koli zrážanlivosti,predošlý pôrod 36tt sc pre nepostupujúci pôrod,predčasný odtok pv...Ďakujem Bibiana

    Dobrý deň,
    podľa starších doporučení sa epidurálna analgézia ženám po cisárskom reze nepodávala, lebo by necítili roztrhnutie jazvy.
    To však je už dávno prekonané a analgézia sa podáva aj ženám po cisárskom reze. Jednak je riziko roztrhnutia jazvy malé (okolo 1%) a jednak ho často žena necíti ani bez epidurálu.