• pôrod po operácii

    Dobrý deň, pán doktor zaujímal by ma Váš názor na moju momentálnu situáciu. Mám 36 rokov a vlani v apríli som sa podrobila operácii - endometrióza s ložiskami na oboch vaječníkoch, boli odstránené zrasty a vykonaná kyretáž. Po dvoch menštruáciách po operácii sa mi podarilo otehotnieť. Momentálne som v 37.t.t. Tehotenstvo prebieha bezproblémovo, avšak bábätko je dosť aktívne a t.č. má hmotnosť 3270 gr., čo značne pociťujem pri pohyboch v oblasti oboch vaječníkov. Myslíte si, že je vhodný po absolvovanej operácii spontánny pôrod ? Lekár nad sekciou ani nerozmýšľa, avšak ja mám obavy, či kontrakcie nespôsobia nejaký problém práve na tých nedohojených miestach. Vnútorné jazvy som totiž pociťovala aj pri zmene počasia. Je to moje druhé tehotenstvo, vážim 64 kg a v oblasti panvy som dosť útla, prvý pôrod bol pred 12 rokmi, dcérku som porodila spontánne až v 42.t.t.s hmotnosťou 3820 gr. Veľmi pekne ďakujem za odpoveď.

    Dobrý deň,
    samozrejme nie je žiadny dovod na cisársky rez, orgány v okolí maternice nemajú na porod žiadny vplyv. Hlavne ako druhorodička nemáte žiadnu prekážku k porodu.