• porod

    Dobry den. Mozte mi prosim odpovedat, chcem vediet ci moj porodnik postupoval spravne,kedze som mu za porod zaplatila a chcem vediet ci je tento postup bezny alebo nie,ci pri 2 dietati mam ist rodit opat k nemu. Prisla som do porodnice otvorena na 4cm. Po 2 hodinach ma skontroloval uz to bolo 6,po dalsich 2 hodinach som bola na 8cm. To bola posledne skontrolovanie zo spodu. A hned nato mi povedal ze nech si pockam na 3 kontrakcie a bral ma na porodny stol a bez opatovnej kontroly ci som na 10 cm mi kazal tlacit. Tak ma zaujima ci ma alebo nema porodnik este pred samotnym porodom skontrolovat ci je zena na 10cm otvorena? Mohla som sa otvorit za 5minut o dalsie 2 cm,pretoze tie 3 kontrakcie som mala behom 5 minut. Je to bezne aj vy tak postupujete? Ak sa tlaci na nezajdenu branku,co sa stane? Roztrhne sa krcok? Dakujem za odpoved

    Dobrý deň,
    z Vášho popisu sa naozaj nedá posúdiť, či bolo všetko OK. Každé vyšetrenie zvyšuje riziko infekcie k plodu. Niekedy povieme 8 cm ale bránka je úplne makká a pri zatlačení sa stráca a úplne otvára.
    K poraneniu krčka dochádza aj pri zašlej bránke.