• Prolaps mitralnej chlopne

    Dobry den, mam prolaps mitralnej chlopne lahkeho charakteru so stopovou rigurgitaciou (priblizne od zaciatku puberty) a slabsiu arytmiu (teraz mam 29 rokov). momentalne som v 29. tyzdni tt a chcem sa opytat, aka je pravdepodobnost, ze by lekar naliehal na prirodzenom porode. mam totiz panicky strach z bolesti a radsej by som rodila cisarskym, jednak kvoli tomu srdiecku a jednak aj preto, ze mam panicky strach z akejkolvek bolesti (a ked ma nieco boli a mam strach, nie som schopna ziadnej spoluprace - to som uz zistila, ked som mala ladvinovy zachvat)... skratka, bojim sa, aby som babatku neublizila pri prirodzenom porode tym, ze nebudem schopna spolupracovat a pocuvat pokyny alebo aj kvoli mojim problemom. aka je pravdepodobnost, ze budem moct rodit cisarskym (uprednostnila by som ho)? a ake je riziko, ze babatko zdedi moje problemy so srdcom? (manzel je zdravy, v mojej rodine sa z matkinej strany 2x vyskytla angina pektoris). vopred dakujem za odpoved!

    Dobrý deň,
    ľahký prolaps mitrálnej chlopne samozrejme nie je dovodom na cisársky rez, ani strach z bolesti. Cisársky rez naopak, je pre Vás rizikovejší ako spotánny porod, i kvoli možnej tromboze.
    Proti bolesti dokážeme účinne zasiahnuť v každom štádiu porodu.