• ruptúra maternice

    Dobrý deň,

    chcela by som sa spýtať, aká je možnosť rodiť po cisárskom reze vaginálnym spôsobom. Prvý cisársky som mala kvôli KP dieťaťa. Druhé dieťa plánujeme splodiť najskôr rok po prvom pôrode.
    Aké rozmedzie medzi pôrodmi by malo byť, aby mi lekár umožnil rodiť vaginálnym spôsobom, aké je riziko ruptúry maternice a kedy sú najväčšie riziká na vznik ruptúry?

    Tiež sa chcem spýtať, ako dlho po cisárskom reze môžem začať cvičiť, teraz to je 5 mesiacov od cisárskeho a po šesto nedelí som sa začala cítiť v poriadku a nemám žiadne problémy s jazvou.

    Dakujem veľmi pekne za odpoved a prajem príjemný deň.

    Dobrý deň,
    malo by sa počkať rok s otehotnením, riziko ruptury je cca. 1,5% (vačšinou však ide o naprosto nevýznamné rozostúpenie jazvy), najvačšie riziká su pri vyvolávanom porode a pri veľkom plode. Cvičiť už naplno možete.