• Vysoky krvny tlak

    Dobry den,

    som 6. den po porode, vsetko prebiehalo normalne. poslednych par tyzdnov tehotenstva som ale mala zvyseny krvny tlak a po porode takisto, ca. 150/100.. v porodnici mi nakazali merat si kazdy den 4 krat a po tyzdni idem na kontrolu k mojmu obvodnemu. Citim ale, ze ked robim nejaku aktivitu, tak mi stupa aj tep razantne a aj tlak.. z toho mam aj bolesti hlavy.. co sa da robit, (okrem tabletiek), aby som tlak znizila? ciste predychavanie nejak nezabera.. je fakt, ze som povahovo.. rychle sa viem rozculit.. teraz to tlmim hlbokym dychanim.. ale pri beznych cinnostiach.. chodza, upratovanie, kojenie.. mi tlak takisto stupa.. prejde to samo od seba? Pred tehotenstvom som mala vzdy normalny tlak (ca.120/80)..
    Dakujem vopred!

    Dobrý deň,
    takýto fixovaný zvýšený tlak po porode býva, niekedy to trvá dlhšie, než sa tlak ustáli a lieky sú veľmi potrebné, aby chránili Vaše cievy.
    Skúste režimové opatrenia (znížiť solenie, pohyb, menej minerálok so sodíkom).