• Kašeľ

    Dobrý večer pani doktorka, mám na Vás prosbu a síce mám syna, ktorý má 4 a pol roka, chodíme do škôlky a doužívali sme sirup proti kašľu Ventolin presne podľa odporúčania detského lekára 3x2,5ml po dobu 5 dní. Kašeľ, ktorý nás večer a počas spánku trápil ustúpil. Po užívaní sirupu ubehol už 1 a pol týždňa. Toto sme vyriešili. Trápi ma však, že keď sme vo vnútri (nechala som ho zo škôlky doma) tak je kašlík len občasný, úplne jasne vlhký odkašliavajúci akonáhle však vyjdeme von tak ho začne dráždiť vonkajší vzduch a opätovne sa rozkašle vlhkým kašľom. Chcem sa spýtať či je to prirodzené, alebo mám mať opäť obavy, že sa niečo deje. Okrem toho máme tieto jesenno jarné kašle opakovane, navštívili sme aj imunoalergologickú ambulanciu. Výsledky neukázali žiadne obnormálne hodnoty, pán doktor nám nasadil Broncho-vaxom. Zatiaľ sme užili len jedno 30tbl balenie. Ale aj napriek tomu mi prosím poradte čo s tým kašľom vonku? Ďakujem Vám za Váš čas. Jana

    Ak je celkový zdravotný stav dieťa dobrý, priberá, je čulý, nemáva teploty, je kašeľ reakciou na vlhké, vetristé počasie a nateraz by som ho neriešila.