• Salmonela

    Dobrý deň, pani doktorka!
    Náš syn ,/ 22 mesiacov /, v nedeľu 19.9. večer dostal teplotu 39,2 stupňov, v pondelok ráno hnačku. V utorok sme šli k lekárke, ktorá hneď urobila výter a vo štvrtok sme sa dozvedeli, že syn má pozitívny výsledok na salmonelu. Teploty mal do piatku, maximálne 40,5.
    Stolice v pondelok a utorok boli asi po 30, z toho väčšie 5 krát. Do konca týždňa sa počet zmenšoval asi na 12 stolíc a cez víkend boli 4.
    Dnes je už desiaty deň od prepuknutia choroby a stále sú tri stolice denne, kašovité alebo kašovito - vodnaté. Zeleno - hnedej farby, bez zápachu.
    Stále papáme diétnu stravu dookola ryža, mrkva, suché pečivo, varené kuracie mäsko, zemiaky, slané tyčinky a kukuričné chrumky, je toho strašne málo na papanie.
    Už nechce ryžový ani mrkvový odvar, ani smectu...
    Denne mu dávam 10 kvapiek Bio gaia ráno a 10 večer. A vybrali sme aj antibiotiká Amoksiklav.
    V nemocnici sme neboli, keďže syn veľa pil.
    Čo ešte môžme urobiť? Nie je to už dlho?

    Ďakujem a prajem Vám pekný deň.

    Salmonela je u detí vážne ochorenie a máva zdlhavý priebeh. Dlho trvá aj rekonvalescencia. Je správne dlho dodržiavať diétu, probiotika sú tiež správne, odporúčam ešte aj ORS HIPP roztok na pitie, stolice budú ešte nikolko dní kašovité. Ak sa stav nezlepšuje a dieťa bude mať stále riedke stolice, bolesti bruška je vhodné vyšetrenie u lekára, niekdy aj vyšetrnie krvného obrazu a základných biochemických parametrov.