• Tlak po šití?

    Dobrý deň pán doktor, som tri roky po pôrode. Rodila som prirodzene, nakoľko sa dcérka neposúvala, bol použitý vakuumextraktor. V dôsledku toho som bola dosť „potrhaná“, šitie siahalo až ku konečníku. S hojením neboli väčšie problémy, ale teraz už asi dva mesiace pociťujem tlak, bolesť pri vstupe do pošvy a siaha to až ku konečníku. Tento tlak nepociťujem, keď som doma a dlhšie nesedím. Nakoľko mám sedavé zamestnanie, tieto problémy sa objavujú takmer denne okolo 11 hod. ( sedím od rána od 7 hod. ), okolo 14 hod. končím pracovnú dobu a som takmer do večera na nohách – vtedy tento problém nemám. Absolvovala som gynekologické vyšetrenie + ultrazvuk, nález je negatívny a tiež urologické vyšetrenie + cystoskópiu, aj tam bol nález negatívny. Myslíte, že by tieto moje problémy mohli súvisieť s nejakou jazvou po šití, resp. môže to byť nejaký problém súvisiaci s konečníkom? Za odpoveď ďakujem.

    Dobrý deň,
    osobne si myslím, že to nesúvisí s hojím porodného poranenia, pretože je to odvtedy dosť dlhá doba. Skor by som myslel na problém s konečníkom, konkrétne vnútorné hemeroidy. Navštívte chirurga.