• mykoza

    dobrý den som v 2 mesiaci tehotná a chcela by som sa opýtat ci mozem užit fluco tabletky na plesen. dakujem

Podobné otázky

  • Skrátený menštruačný cyklus a výtoky

    Dobrý deň,

    mám 24 rokov, bezdetná, stáleho sexuálneho partnera, menštruačný cyklus zvyčajne trvajúci 26 - 30 dní, trvanie menštruácie 7-8 dní. Neberiem antikoncepciu. Posledná menštruácia začala pred 20 dňami a prebehla bez problémov. Asi týždeň pred ňou som dostala mykózu, na ktorú som si kúpila v lekárni krém Jenamazol (problémy prestali). Asi tri dni po skončení menštruácie som začala mať tmavo-hnedý výtok, mala som pocit, akoby sa mi mykóza vrátila, tak som vyskúšala ešte čipky Canesten. Po troch dňoch ich užívania sa mi výtok z tmavo-hnedého zmenil na oranžovo-hnedý (zápach výtoku nie je žiadny, alebo len slabučko kyslý). Myslela som si, že sa to zhoršilo a tak som zvyšok čipiek nedobrala (mala som 6-dňové balenie). Ďalšie dva dni zostal výtok oranžovo-hnedý a na tretí deň mi opäť začala menštruácia (na 20. deň menštruačného cyklu). Ešte som nemala takýto skrátený cyklus, ale viem, že sa to môže stať. Viac ma trápia tie výtoky predtým. Môže to znamenať nejaký zápal, poprípade závažnejší problém? Pohlavný styk som od začatia problémov nemala. K svojmu gynekológovi pôjdem až po skončení menštruácie, tak by ma zaujímalo, čo môžem očakávať.

    Ďakujem za odpoveď

    Dobrý deň,
    myslím, že to špinenie s mykozou nesúvisí, ale bez vyšetrenia sa nedá zistiť o čo presne ide (zdroj krvácania - buď krčok, alebo sliznica maternice).
    Je potreba navštíviť gynekológa.

  • meskanie menzesu a mykoza

    dobry den, moze mykoza ovplyvnit meskanie menstruacie? Menzes som mala dostat 5.2. a stale nic. V pondelok som bola u doktora kvoli svrbeniu a vytoku, predpisal mi vaginalne lieky aj krem a robil mi vaginalne sono. Myslite ze na nom by uz bolo vidiet ze som tehotna? Pytam sa len ze doteraz som mala pravidelny 31 dnovy cyklus a tabletky co mam nie su vhodne pri tehotenstve.dakujem

    Dobrý deň,
    mykoza nemá vplyv na sliznicu maternice ani na menštruáciu. Tehotnosť je vidno po 6. týždni od poslednej menštruácie. Ak chcete spravte si tehotenský test.

  • Slabe krvacanie a zapal

    Dobry den, pan doktor. Vcera som mala veeeelmi slabe krvacanie, t. j. ani nie na vlozku, len ked som bola na WC, tak som si na papieri nasla taky tmavocerveny hlien a potom uz len po zvysok dna bol z toho, taky slabulilinky ruzovy vytok. Od porodu som MS este nemala, dcera ma vyse 16 mesiacov a stale sa dost casto kojime, asi tak 3-4 krat za den a tak isto aj v noci. Momentalne ma trapi taky slabsi zapalik, na ktory si davam Imazol a dufam, ze mi prejde bez navstevy gyn len ma trapi to krvacanie. Uzivala som 7 dni ATB SUprax, moze to stipanie, palenie a zacervenanie byt z toho?Co by som okrem Imazolu mohla na to pouzit, ten mi akosi nezabera. Preventivnu prehliadku som zatial tiez nemala, od porodu, moj gyn mi povedal, ze staci po prvej MS. Tak neviem co s tym. Poradite mi prosim? Dakujem moc a zostavam s pozdravom

  • mykoza a otehotnenie

    Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, na 5 deň MC som brala 5 dní Clostylbegit, rano som na 10 deň MC mala bazálnu teplotu klesnutú na 36,4 a večer maly sme styk a potom som začala brať Polyginax vraj do 13 dňa MC a styk mame mať hlavne 14 a 15 deň MC, dnes rano pri meraní bazálnej teploty som ju mala zvíšenu na 37,2 može to byť iba reakcia na čípok alebo už prebehla ovulácia? a je možné počas užívania Polyginaxu otehotnieť, nemože to nejako zabrániť dostať sa spermiám k vajíčku? Od 16-26 dňa mám brať Duphaston 2x1. ďakujem za skorú odpoveď

    Dobrý deň,
    už som písal, že bazálna teplota je nepresná a zbytočná, zlvášť pri infekcii. Mykoza na otehotnenie vplyv nemá, ani polygynax, ale pri zápale nie je vhodný styk.

  • zrazena krv

    mam 18 rokov. a ked mam menstruaciu tak nekrvacam ale iba zo mna ide taka zrazena krv..beriem HAK..mavam aj vytok..take biele hrudky..cim to moze byt? dakujem