• skratenie krcku maternice

    Dobry vecer pan doktor,

    moja manzelka prave zacala 25 tyzden a sme trosku zmateny z dvoch roznych nazorov o (moznom skrateni) krcku maternice. Boli sme na USG po ktorom (prvy) doktor hovoril ze krcok maternice ma 4 cm. Ked vsak manzelka bola odniest vysledky svojemu gynekologovi (druhy doktor), tento ju este vysetril zvnutra a palpacne zistil ze krcok ma iba 1,5 cm. Ako sa da tomuto rozumiet? Je mozne, ze USG ukazalo celkovu dlzku krcka, zatial co palpacne sa da vysetrit iba cast? Ako sa daju interpretovat tieto rozdielne informacie (treba drzat specialny kludovy rezim?) beruc do uvahy, ze manzelka podstupila 6 mesiacov pred sucasnym oplodnenim kyretaz? Dakujem pekne, pekny zvysok dna. PS> ak je nariadeny v tomto pripade kludovy rezim, je dolezite mat panvu vyssie ako hrudnik, alebo je to iba "bonus naviac".

    Dobrý deň,
    krčok má svoje dve časti. Jedna je hmatná v pošve a druhá je nad pošvovu a končí sa pri plode. 4 cm je naprosto normálny nález a nemusíte sa stresovať. Avšak doležitá je aj kvalita krčku, jeho tuhosť a či je uzavrený. To sa dá posúdiť iba pri vyšetrení prstami.
    Určite sa nestresujte, nie je potreba prísny kľudový režim.