• Vynechanie menštruácie

    Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, nakoľko je v poriadku, že mi už 2x vynechala menštruácia počas užívania HA Jeanine? Môj gynekológ povedal, že môže byť slabšia alebo raz vynechať, no teraz mi mešká už 3x (pred 3 týždňami som HA vysadila). Tehotenský test (robila som si pre istotu 2x) je negatívny. S manželom sme sa naposledy milovali cca. pred 2 mesiacmi (je v zahraničí). Je možnosť, že test "klame"? Alebo to spôsobili hormóny?

    Dobrý deň,
    Jeanine obsahuje veľmi dobrý silný gestagén, ktorý sposobuje atrofiu sliznice, takže ani nemusí dochádzať ku krvácaniu, prípadne dojde iba k malému zašpineniu. Je chyba ATK vysadiť kvoli tomu. Očakávajte menštruáciu mesiac od vysadenia.