• Problém v tehotenstve 37 týždeň

    Dobrý deň, prosím vás o informáciu, som v 37-tt a dnes som bola 1krát na CTG zázname, kde zistili, že dieťatko má srdcovú aritmiu. Počas tehotenstva mi môj doktor robil sono min.10x - vraj je to pre neho pohodlnejšie, vždy bolo všetko v poriadku. Ako je to možné, že sa zrazu objavil tento problém. Je to taká vec, že sa to môže zjaviť ,,z večera do rána"? Je to vážny problém? Aké sú prognózy liečenia, resp. vyliečenia, a čo to všetko pre mňa a bábätko znamená? Ďakujem veľmi pekne!

    Dobrý deň,
    arytmia býva pomerne častá a najčastejšie predstavuje iba nezrelosť prevodového systému. U nás máme pravidlo, že každú arytmiu vyšetrí ultrazvukom detský kardiológ ešte pred porodom.
    Ultrazvukom to nemusel poznať, pretože arytmia sa objaví až pri dlhodobejšom sledovaná, ako je napríklad CTG. Preto je hlúposť robiť ultrazvuk pri každej návšteve.