• Antibiotika

    Dobrý deň. Chcem sa informovať ohľadom zníženej účinnosti HAK počas súčasného užívania antibiotík. Užívam HAK Triquilar, ochorela som a užívala som antb Klacid SR, brala som ich 5 dní počas pauzy používania HAK a len dva dni som brala súčasne antibiotika aj HAK no rozdiel medzi užitím bol 8 hodín. 7 dní po dobratí antibiotík som sa ešte chránila no na 9. deň sme sa s priateľom milovali naplno ( spravil sa do mňa) tak sa chcem opýtať či by som sa mohla obávať tehotenstva?
    A choroba mi neprešla takže po 3 týždňoch beriem ďalšie antibiotika Megamox 375 tak by som sa chcela opýtať ako sa mám chrániť ďalej. Vopred veľmi pekne ďakujem za odpoveď.

    Dobrý deň,
    správala ste sa veľmi zodpovedne a tehotnosť nehrozí. Cca týždeň po vysadení antibiotík je už riziko zlyhania antikoncepcie minimálne a nemusíta sa chrániť dodatočne.