• norethisteron

    Dobry den, pan doktor. Mam 29 rokov, 4x grav. vysoka pozitivita D-dimerov (pravdepodobne na zaklade chronickej tonzilitidy), ostatne parametre v norme. Liecba gestagenmi nie je jednoznacne kontraindikovana.
    Gynekolog mi na zaklade spravy od hematologa predpisal norethisteron. Davkovanie: 2x denne od 17. dna v mesiaci 10 dni.
    Som fajciarka: 10-15 cigariet denne, BMI index cez 30.
    Mam velku obavu z uzivania akychkolvek hormonov, gynekolog mi povedal, ze tieto hormony-gestagenny sa mozu aj pri trombofilnom stave.
    Prosim Vas hrozi mi vysoke riziko trombozy.....?

    Dobrý deň,
    v gravidite sú D diméry vysoké vždy, v poslednej dobe sa na Slovensku strašne rozmohlo sledovanie úplne zbytočných parametrov, vidím za to lobbing firiem vyrábajúcich nízkomolekulárne heparíny.
    Liečba gestagénmi samozrejme nie je kontraindikovaná. Ak Vás niečo zabije tak určite cigarety a obezita a nie norethisteron.