• Mešká

    Dobrý deň p. doktor. Vaša poradňa mi je veľmi sympatická a preto sa chcem poradiť aj ja. Totiž už 2 týždne mi mešká menštruácia. Robila som si test a bol negatívny, takže predpokladám, že tehotná nie som. Minulý mesiac som brala tabletky Prsia Extra Plus (avšak nedobrala som ich, bolo mi z nich zle), myslíte, že to môže mať súvis?

    Dobrý deň,
    uvedené tabletky obsahujú fytohormony, ale ich účinky sú veľmi pochybné. Teoreticky si viem predstaviť, že Vám narušia cyklus, ale naozaj netuším aké hladiny obsahujú a hlavne aký je ich priamy účinok. Ak máte negatívny test, je možné, že šlo o anovulačný cyklus.