• Wobenzym

    Dobry den,
    doktor mi minuly tyzden nasiel cystu na vajecniku a doporucil mi Wobenzym na uzivanie, aby praskla. Menstruacia mi meskala uz 3 tyzdne. Cize uz 1 tyzden uzivam Wobenzym, Duphaston na vyvolanie menstruacie a aj Candibene na mykozu.
    Dnes rano som mala silne krce v podbrusku a bolo mi na zvracanie. Spravila som si tehotensky test a vysiel pozitivne. Neopakovala som ho, pretoze som doma nemala dalsie balenie.
    Chcem sa opytat, mozem nadalej uzivat Wobenzym? Moze jeho uzivanie zvysit hladinu HCG, ze by mi test vysiel pozitivne? Alebo mozem byt naozaj tehotna? Minuly tyzden vsak na ultrazvuku nebolo nic vidiet, iba tu cystu.
    Dakujem za odpoved.

    Dobrý deň,
    wobenzym je výborný, kvalitne trávi stolicu, žiaľ na cysty má asi tak podobný účinok ako tiamín, ktorý tiež niektorí odborníci podávajú.
    Zrejme ste tehotná, našťastie sa wobenzym nevstrebáva a neškodí