• bielkoviny v moči

    Dobry vecer pan doktor,

    som v 18 tyzdni tehotenstva.
    Pri vysetreni na poradni u lekara-dnes- mi nasli v moci bielkoviny, vraj v malom množstve. Tak tomu viac pozornosti nevenovali. Pocitujem zaroven aj citlive podbrusko aj na dotyk aj na pocit - (v klude je to zatial v poriadku),citlivost je skor pri pohybe. A zaroven som si vsimla, ze v poslednych dnoch idem o nieco castejsie na wc. Uz cez dva tyzdne som prechladnuta - stav sa mi zlepsil, ale stale kaslem (neviem ci aj z toho moze byt to citlive podbrusko), vykasliavam hlien. Nejako sa toho neviem zbavit. Ziadne lieky som nebrala. A neviem ci s tym moze mat suvis aj trosku zvyseny vytok - taky riedky vodnaty. Ale bez zapachu a bez zafarbenia.
    Na poradni som si to takto do suvisu nedavala, az teraz ked nad tym premyslam. A celkom si vycitam ze som to takto vsetko lekarovi nepovedala ako som to vam napisala.

    1) mam to chapat ako ze mam zapal mocovych ciest, alebo nieco podobne?
    2) MOZE TO SKODIT BABATKU? taketo ochorenie? citlivost podbruska? infekcia sa dostava pocas choroby k babatku?
    3) prosim odporucite mi nejaku liecbu? co by bolo vhodne?
    4) mam sa ohlasit u gynekologa? bolo by lepsie keby ma este vysetril? a venoval tomu pozornost?

    dakujem za trpezlivost pri odpovedi..

    Dobrý deň,
    vbielkovina v moči v malom množstve je bežná, ide o zanesenie pošvového výtoku do moča, neznamená to zápal.
    Kašeľ s tým nemá nič spoločné.
    Plodu to neškodí
    Liečba nie je potrebná ani vyšetrenie.