• tehotenstvo

    prajem pekny den,
    chcela by som sa vas pan doktor spytat, ci je normalne, ked v 17 t. su bolesti v podbrusku v oblasti obidvoch vajecnikov. pytam sa preto, lebo som ich mala aj minule tehotenstvo, ktore som prelezala v nemocnici a nakoniec v 22t. aj tak potratila. vtedy mi vrchna sestra povedala, ze vajecniky ma boliet nemozu, ze v tehotenstve neplnia ziadnu ulohu a su v klude. tak neviem, ci ja som blazon, alebo neviem bolest dobre lokalizovat, ale uplne dole v podbrusku mam uz treti den bolesti vlavo aj vpravo. kedze som minule potratila vraj v dosledku infekcie, chcem sa spytat, ci sa zistuje pripadna infekcia z krvi a ci o to mozem svojho lekara poziadat(myslim odber kvi), kedze ziadny vytok nemam, nemam pocit, ze by to bol "len" nieco v posve. viem, ze v 1trim. su bolesti maternice bezne, kedze sa zvacsuje, ale neviem ako je to v 2trim. a ta bolest je skor taka paliva, tak neviem... preto vas prosim o vas nazor. dakujem

    Dobrý deň,
    bolesti po stranách bývajú sposobené napínaním vazov, ktoré držia maternicu. Infekcia ktorá sposobila potrat sa v krvi nedá zistiť, vhodné je vyšetrenie čípku - stery.