• Otehotnenie po MA

    Dobrý deň pán doktor, v roku 2004 som mala MA v 7tt. Hystológia nezistila nič a odvtedy beriem cilest. zrovna včera som bola u svojho gynekológa a ten mi predpísal kyselinu listovú na užívanie cca 1-3 mesiace pred vysadením cilestu a po vysadení doporučil nasadiť duphaston. Absolútne svojmu gynekológovi dôverujem, len som v stave strachu aby to znovu nedopadlo zle, takže čím viac názorov tým lepšie. Aký je váš názor na úspešnosť ďlalšieho otehotnenia a jeho udržania? Mám už 36 :(( a dieťatko veľmi chceme. A ešte som sa chcela spýtať či nie je problém ak máme s manželom rovnakú krvnú skupinu aj Rh faktor. Ďakujem za váš názor a trpezlivosť pri odpovediach na všetky naše otázky na tomto fóre. Pekný deň. Jana

    Dobrý deň,
    missed abortus je pomerne častý a potratí až 20 % žien, ďalšia tehotenosť však v naprostej vačšine dopadne dobre.
    Kys. listová a Duphaston sú v poriadku, síce ich efekt je sporný, ale neškodia.
    Rovnaká krvná skupina nevadí.