• potrat

    Dobrý deň pán doktor. Môj problém je takýto: 27.9.2008 som mala poslednú menštruáciu. Potom som zrejme otehotnela( ukázal to tehotenský test- 2x.) Lekárku som chcela navštíviť, avšak 2 dni predtým, keď som mala byť v 6 týždni tehotenstva, som začala krvácať. Lekárka mi povedala (to som bola u nej prvý krát s tým že som tehotná a začala som krvácať), že v maternici plod nevidí, že sa jej nezdá, že som tehotná a krvácam preto, že som dostala menštruáciu, ktorá mi 8 dní meška asi zo stresu. Povedala som jej o pozitívnom teste- neverila mi. Urobila mi odber krvi, ktorý na druhý deň ukázal hodnotu nejakého hormónu 13,9. Neviem presne, o aký hormón ide a aká má byť jeho normálna hodnota, ale pani z laboratória mi povedala, že mám ísť za svojou gynekologičkou. Tá mi povedala, že je to menštruácia, že mám byť pokojná a o 4 dni urobí kontrolný odber. Teraz k otázke. Myslíte, že som bola tehotná a prekonala som potrat? Alebo, že som mala mimomaternicové tehotenstvo? Ešte dodám, že keď som krvácala (k dnešnému dňu je to tretí deň krvácania) tak krvácam krv, krvné zrazeniny a 1 krát som mala v moči takú zvláštnú zrazeninu. Bojím sa, či moja lekárka niečo nezanedbala. Ďakujem Vám veľmi pekne za odpoveď.

    Dobrý deň,
    bola ste tehotná a plod sa potratil. Ale či šlo o mimomaternicové alebo vnútromaternicové tehotenstvo sa nedá povedať na základe laboratórnych výsledkov.
    HCG 13,9 je hraničné, norma je do 10.
    Lekárka nič nezanedbala, aj tak sa per plod nedalo nič urobiť.