• štítna žľaza

    Dobrý deň pán doktor. Chcem Vás poprosiť o názor na môj problém. Pred rokom a pol mi stanovili diagnózu- subklinická hypotyreóza, dif.lymfoidná tyreoiditída, eutyreóza pri liečbe tyroxínom. Užívam tyroxin 50. V septembri som týždeň pred menštruáciou mala tieto problémy: búšenie srdca, návali tepla potom zimy, potenie,neovládatelnú chuť do jedla, ľudovo povedané ako by som sa nevedela"zmestiť do vlasnej kože".Nikdy predtým som sa až tak necítila, hlavne to búšenie srdca predtým nebolo, ako by som mala každú chvíľu odpadnúť. Teraz v októbri mi menštruácia mešká zatial 3 dni /nepredpokladám tehotenstvo),inak je pravidelná.No tie prejavy pred menštruáciou sa opakujú, i keď sú trochu miernejšie.Myslíte si , že to môže mať niečo spoločné so štítnou žlazou alebo ide skôr o predmenštruačný syndróm.Ďakujem za odpoveď.

    Dobrý deň,
    príznaky ktoré uvádzate možu byť prejavom zvýšenej funkcie štítnej žľazy, asi by bolo vhodné navštíviť endokrinológa aby zopakoval odbery a upravil liečbu.