• PROVERA

    Dobry den, od 19.dna az do menstruacie mavam spinenie. Lekar mi pocas spinenia objavil cystu na vajecniku, ktora praskla po menstruacii. Zistil, ze spinenie je hormonalne (z maternice). Duphaston mi nezaberal. Teraz mi predpisal PROVERU. Ta ma kopec neziaducich ucinkov a vzhladom na to, ze nemavam bolesti a dobre spavam a celkovo sa citim ok, nechcem si uzivanim lieku vsetko narusit. Ake mate skusenosti s PROVEROU?
    Dakujem za odpoved!
    Jana

    Dobrý deň,
    provera je gestagén, ktorý robí lepšiu atrofiu sliznice ako Duphaston. Je možné, že máte neovulačné cykly v tom prípade naozaj je potrebné gestagény dodávať, pretože samotné estrogény bez gestagénov nerobia dobre.
    Ak neplánujete otehtonieť, vhodná je antikoncepcia.