• Časté močenie

    Dobrý deň pán doktor,
    viem, že tehotenstvo je častokrát sprevádzané aj častým močením, napriek tomu sa Vás chcem spýtať, či je to normálne, že keď idem na záchod na malú potrebu, stáva sa mi, že v zápätí mi treba znovu.Napríklad ideme niekde s manželom, pred odchodom sa vycikám a za 5 až 10 minút mi treba znovu. A nie je to len o pocite, pretože je čo vycikať. Niekedy idem za hodinu aj trikrát na WC. Je pravda, že pijem častejšie, ako som bola zvyknutá - mozno v priemere 1 dcl za hodinu, ako kedy. Nie je to divné?

    Vďaka za odpoveď.

    Dobrý deň,
    v tehotnosti sú dva faktory, ktoré zvyšujú frekvenciu močenia
    1. je zvýšený prietok krvi obličkami, čím sa zvyšuje produkcia moču
    2. tehotná maternica tlačí na močový mechúr, čím znižuje jeho kapacitu
    ak nemáte iné potiaže, pálenie rezanie, bolestivé nutkanie tak ide o normálny jav.