• polygynax a kojenie

    Dobry den,
    Mam 2-mesacne babatko, ktore je vylucne kojene. Na kontroli po sestonedeli mi zistili na krcku maternice nejake crevne bakterie, na ktore mi gynekologicka predpisala Polygynax (2x za den 1 kapsula po dobu 6-tich dni). V letaku je tam ale (dokonca dva krat) spomenute, ze by sa tento liek nemal pouzivat pocas dojcenia, aj ked doktorka mi povedala ze pre dieta je bezpecny lebo posobi len lokalne. Ake je riziko pre dieta ked tento liek pouzijem, pripadne exsistuje nejaky iny bezpecnejsi liek, ktory sa da dostat bez receptu?
    Dakujem.

    Dobrý deň,
    črevné baktérie nerobia zápal. Polygynax nelieči zápal krčka ale pošvy. Takže tak. Ak máte výtok, svrbenie a pálenie tak si polygynax dajte. Inak liečba nie je potrebná. Ak máte zápal krčku, mala by ste dostať antibiotiká celkovo.