FAQ

FAQ (Frequently Asked Questions = Často kladené otázky)

Registrácia a prihlásenie

Zaregistrujte a prihláste sa na www.mamaaja.sk! Môžete nastavovať a meniť svoj profil, zmeniť si poličku na hlavnej stránke, ale tiež odoberať newsletters, vďaka ktorým dostanete všetky informácie, ktoré potrebujete vedieť, priamo do svojej emailovej schránky!

 • Ako sa zaregistrovať?

V pravej časti hlavnej stránky www.mamaaja.sk nájdete voľbu „Registrácia“. Pri registrovaní nového užívateľa je potrebné zadať meno, priezvisko, nick (prezývku, pod ktorou budete na webe vystupovať), email a heslo. Na uvedenú e-mailovú adresu bude po dokončení registrácie odoslaný verifikačný e-mail s linkom na aktiváciu užívateľského konta, po potvrdení tohto linku sa môžete prihlásiť.

 • Nastavenia pri registrácii

Už počas registrácie nového užívateľa nastavujete svoj profil, ktorý samozrejme môžete podľa potreby meniť. Do registrácie môžete uviesť adresu svojho profilu na sociálnej sieti, ICQ,konto, mobil, ale aj obľúbené motto. Pokračovaním v registrácii vyplníte údaje o počte a veku detí. Všetky tieto údaje sú nepovinné, tzn. registráciu môžete uskutočniť aj jednoduchým vyplnením prvého kroku. K dopleniu informácií do svojho profilu sa môžete kedykoľvek vrátiť .

 • Kde si nastavím zasielanie newsletterov?

V 4. kroku pri registrácii nového užívateľa, alebo kedykoľvek po prihlásení na stránku v časti „Zobraziť profil“.

 • Aké newsletters je možné odoberať?

Na našom portáli sú k dispozícii 3 druhy newsletterov: týždenný – aktualizácia článkov publikovaných na webe za uplynulý týždeň, newsletter pre budúce mamičky – informujúci o tehotenstve týždeň po týždni (zadávate predpokladaný termín pôrodu, na základe ktorého vám budú newsletters automaticky vygenerované a posielané vždy aktuálne), newsletter pre mamičky – popisujúci vývoj vášho dieťatka mesiac po mesiaci (pri tomto type newsletteru zadávate dátum narodenia vášho dieťatka).

 • Čo mám urobiť, ak nechcem na webe vystupovať pod svojím menom, ale nickom?

V časti „Zobraziť profil“, krok 5. – Nastavenia pre diskusiu, blog a poličku si nastavíte, akou formou sa chcete na webe prezentovať. Zakliknite možnosť „pod svojím nickom“.

 • Ako môžem k svojmu profilu pridať ticker?

V nastaveniach profilu, krok 5.- Nastavenia pre diskusiu, blog a poličku vložíte do svojho profilu ticker, ktorý sa bude automaticky zobrazovať pod všetkými vašimi príspevkami. Kedykoľvek ho môžete takýmto spôsobom aj odstrániť.

 • Môžem zmeniť obrázky na poličke hlavnej stránky?

Do rámikov na poličke hlavnej stránky si môžete podľa svojej chuti a vôle vkladať akékoľvek obrázky/fotky. V nastaveniach, krok 5. načítajte foto, ktorú v rámiku chcete mať. Vždy po prihlásení vás tak bude čakať vaša personalizovaná polička, aby ste sa cítili u nás ako doma!

 • Ako sa prihlásim do svojho profilu?

Pri prihlasovaní sa do svojho profilu na www.mamaaja.sk zadávate emailovú adresu, ktorú ste použili pri registrácii. Pre úspešné prihlásenie sa do profilu na www.mamaaja.sk je potrebné potvrdiť verifikačný email, ktorý vám príde na adresu uvedenú pri registrácii!

 • Čo v prípade, že som zabudla svoje heslo?

Vaše heslo môžeme obnoviť. V prípade, že ste svoje heslo zabudli, kliknite na „Zabudli ste heslo“, zadajte vašu emailovú adresu a my vám pošleme odkaz na resetovanie hesla.

Súťaže

Zapojte sa do pravidelných súťaží prebiehajúcich na www.mamaaja.sk o atraktívne a zaujímavé ceny!

 • Ako často sa súťaže na webe menia?

Súťaže na www.mamaaja.sk sú aktualizované každý týždeň. Do každej súťaže máte možnosť zapojiť sa len počas jej prebiehania od pondelka do nedele. Súťaže, ktoré nie sú zobrazované ako aktuálne na hlavnej stránke www.mamaaja.sk, nie sú platné a nie je možné sa do nich zapojiť.

 • Je možné zapojiť sa do súťaže aj viackrát?

Na aktuálnu súťažnú otázku odpovedajte len jedenkrát. Prípadné ďalšie odpovede nebudú vyhodnocované.

 • Kedy a kde vyhlasujeme výhercov súťaže?

Výhercovia súťaže sú vyžrebovaní najneskôr do 1 mesiaca od skončenia súťaže a ich mená sú vyhlásené na hlavnej stránke www.mamaaja.sk. K zoznamom výhercov je možné sa dostať cez voľbu Súťaže/Zoznam súťaží, kde po rozkliknutí každej nájdete uložené mená výhercov. V prípade, že súťaž už nie je aktuálna, ale mená výhercov zobrazené ešte nie sú, znamená to, že vyžrebovanie súťaže zatiaľ neprebehlo.

 • Kedy odosielate výhry z webových súťaží?

Výhry sú výhercom doručené najneskôr do 1 mesiaca od uvedenia ich mien na www.mamaaja.sk.

Poradne

Potrebujete radu odborníka? Využite naše online poradne, kde sa diskrétne môžete pýtať na všetko, čo vás trápi.

 • V akých poradniach môžeme písať svoje otázky?

Na našom webe nájdete poradňu gynekológa, pediatra, očkovania a psychológa.

 • V akom časovom rozsahu mám očakávať odpoveď na svoju otázku?

Odpoveď na vami zadanú otázku by mala byť do 7 dní od zaslania dotazu. V prípade, že sa tak nestane, kontaktujte nás na fialova@orbisin.sk.

 • Je možné zadať do poradne otázku anonymne?

Ak chcete položiť otázku v niektorej z poradní, musíte byť prihlásení. Meno, ktoré zadáte sa zobrazí pri vašej otázke. Zadajte vašu e-mailovú adresu iba v prípade, ak si želáte dostať upozorňujúcu správu , ktorá vám oznámi, že vaša otázka bola zodpovedaná.

 • Kedy uvidím svoju otázku na stránke?

Vaša otázka sa na stránke zobrazí až po tom, ako na ňu odpovie odborník.

 • Ako sa dozviem, či už odborník moju otázku zodpovedal?

Oznam o tom, že vaša otázka bola zodpovedaná obdržíte priamo na vašu emailovú adresu, v prípade, že ste ju uviedli pri zadávaní otázky.

Miniburza

Máte doma niečo, čo už nevyužívate? Chcete to predať? Alebo hľadáte výbavičku pre svoje čoskoro narodené dieťatko a nemáte čas lietať po obchodoch? Potom využite našu miniburzu, kde z pohodlia domova predáte/kúpite čokoľvek potrebujete.

 • Môžem inzerovať v miniburze, ak nie som registrovaná?

Pre možnosť pridania nového inzerátu sa musíte prihlásiť, takže registrácia na našej stránke je nutná.

 • Ako zadám nový inzerát?

Po prihlásení sa do svojho profilu zvoľte „Miniburza“ a „Pridať nový inzerát“.

Blogy

Pretlak myšlienok, chuť a vôľa podeliť sa s ostatnými o svoje nápady, skúsenosti? Píšte! Vytvorte si svoj blog a pridajte sa ku skupine tých, ktorí majú o čom písať.

Po prihlásení sa do svojho profilu na www.mamaaja.sk kliknite na sekciu „Blogy“ a vyberte možnosť „Napísať článok“. Po zadaní článku nastavíte kategóriu, do ktorej patrí a môžete písať...!

 • Ako zruším svoj blog?

Po prihlásení sa do svojho profilu zvoľte možnosť „Môj blog“, kde spravujete všetky články, ktoré ste vo svojom blogu napísali.

 • Budú moje články publikované v časopise Mama a ja?

Vybrané články môžu byť uverejnené v časopise Mama a ja. Napísaním a publikovaním článku/blogu na stránke www.mamaaja.sk dávate súhlas na jeho prípadné uverejnenie v časopise Mama a ja.

DISKUSIE

Potrebujete sa s niekým poradiť, resp. diskutovať na akúkoľvek tému? Pridajte sa k mamičkám na našej stránke!

 • Ako vytvorím diskusiu?

Po kliknutí na „Diskusie“ vyberte možnosť „Vytvoriť diskusiu“. Napíšte váš príspevok a zaraďte ho do príslušnej rubriky.

 • Je možné vytvoriť si na www.mamaaja.sk skupinu, v ktorej diskutujeme súkromne, tj. nie je viditeľná na hlavnej stránke a vidia ju len účastníci diskusie?

Áno, kontaktujte webeditora – Twiggy a takúto diskusiu vám vytvoríme. Ďalej si ju už spravujete sami.

 • Môžem do diskusií prispievať aj anonymne?

Áno, v diskusiách na našej stránke môžete prispievať aj anonymne.

FOTOALBUMY

Vytvorte svoj fotoalbum, vkladajte fotky a zdieľajte ich so svojimi známymi!

 • Ako vytvorím svoj fotoalbum?

Po prihlásení sa do svojho profilu – v sekcii „Fotoalbumy“ zvoľte možnosť „Vytvoriť fotoalbum“. Vyberte nastavenia – či má byť fotoalbum verejný (viditeľný všetkými užívateľmi), alebo privátny.

Prihlasovanie

Zabudli ste heslo

Zaregistrujte sa a vstúpte do sveta Mama a ja!
Registrácia

Anketa

Žiadna aktuálna anketa