Vytvoriť diskusiu

Zdravie dospelých

zavrieť
zavrieť
zavrieť

svrbenie konecnika

23.01.2012, 08:46
Ahojte uz 2 roky ma trapi svrbenie konecnika a jeho okolia. Nie je to zlata zila ani parazity mam to vysetrene. Zacalo sa to po sestonedeli a predchadzala tomu tvrda stolica. Od toho casu sa mi tam robia ranky, ktore sa tazko hoja a obnovuju ihned pri akomkolvek mechanickom otreti a tieto ranky velmi svrbia. Skusala som krem dermazulen i hemogel ale nezabera. Na nete som sa docitala o fisure, je to trhlina v konecniku, ale tam popisuju bolestivu stolicu a krvacanie. To som mala iba v sestonedeli. Som z toho uz zufala a kedze su taketo vysetrenia velmi neprijemne, rada by som to vyriesila doma. Prosim ak mate niektora s tymto skusenosti, prosim o radu. Dakujem
Pridať nový komentár

Nový príspevok

Diskusia

Zobrazovať tickery
  • + nový príspevok
    anonym 23.01.2012, 09:11

skus cca. mesiac po kazdej stolici namiesto utierania konecnika papierom pouzit vlhcene utierky pre citlivu pokozku (kludne aj tie ako pre deti po prebalovani), potom mozes kludne sa vratit ku klasickemu "toaletaku", ale hlavne sa po kazdej stolici dokladne osprchuj, idealne ak pouzijes specialne tekute mydlo na intimne partie. moj manzel mal tiez podobne problemy, ale po kazdej stolici sa sprchuje, takze obcas aj 2-3krat denne, ale uz cca. 2-3 roky nema ziadne problemy.

• + nový príspevok
    anonym 23.01.2012, 09:19

Dakujem, sprchujem sa po stolici ale len cistou vodou. Vyskusam pouzivat vlhcene obrusky namiiesto toaletaku. Ak mate este niekto skusenosti sem s nimi, dakujem.

• + nový príspevok
    anonym 23.01.2012, 09:56

mne pomahalo tiez sprchovanie po stolici s mydlom na intimne partie, a potom si to natri so sudocremom. nedam dopustit. tiez ma trapil tento problem ale ten sudocrem je fakt zazrak. za par dni ma clovek pokoj. a hlavne-len co si to natries sa ti pokozka ukludni

• + nový príspevok
    anonym 23.01.2012, 14:14

Ahoj, ja som mala diagnostikovanu trhlinu - fisuru v konecniku v suvislosti s tehotenstvom. Nemala som taku bolestivu stolicu, mozno stacilo raz mat problem a tkanivo sa natrhlo. Pises:

Nie je to zlata zila ani parazity mam to vysetrene.

Co mas vysetrene tie parazity, alebo zlatu zilu? Lebo ak si bola na vysetreni zlatej zily, tak ti mali povedat co tam mas a ako to liecit a nemusela by si hladat na internete.

Odporucam rektoskopiu, lebo u mna to vyzeralo spociatku akurat na tu trhlinu a napokon som mala veru aj vnutri hemoroidy. Kremiky neviem odporucit, uz si nepamatam. Vela stastia

• + nový príspevok
    anonym 23.01.2012, 14:33

ten sudocrem je fakt super vec, velmi odporucam. my ho pouzivame aj pri malej pri prebalovani a v zivote nemala cerveny zadocek. no a ja si ho natieram na hanky na rukach, lebo mi v chlade koza na rukach praska az do krvi a strasne to stipe, nepomaha mi nic, ani olivovy olej, ani ine kremy... sudokrem nanesiem a okamzite citim ulavu, vobec nestipe ani ked nanesies na otvorenu ranku.

• + nový príspevok
    anonym 23.01.2012, 17:46

Za predpokladu, ze vnutorne hemoroidy teda nemas - na podobne problemy sa zvonka dava aj kalciova mast (ta ista ako na popraskane bradavky), ale dobre znie aj ten Sudocrem, pripadne Aviril, treba vyskusat, komu co sadne. Tiez by som skusila oplachovat repikom - hlavne po tej stolici poomyvat, nechat zaschnut a potom natriet. Ale hlavne - treba riesit tu tvrdu stolicu upravou pitneho rezimu a stravy (zaradit dostatok vlakniny, probiotika).

• + nový príspevok
    lila 18.02.2013, 16:04

tiez si myslim, ze ak ti lekar vysetroval, ci to nie je zlata zila, tak mohol zistit, ze tam mas trhlinu. V prvom rade by si mala zmenit stravu, zaradit do nej vlakninu, aby si mala makku stolicu. Inak hemoroidy môzu byt aj vnutorne, nie len vonkajsie. Su to vlastne opuchnute alebo zapalene zily v oblasti konecnika a pokial su vnutorne, tak splnaju vsetky symptomy, ktore si spominala. Na to je dobry diosminol, vyzivovy doplnok, ma priaznivy ucinok na cievy.

• + nový príspevok
    brano79 05.07.2013, 06:16

<p style="margin: 0px 0px 10px; padding: 0px; border: 0px; outline: 0px; font-size: 13px; background-color: transparent; line-height: 19px; font-family: Arial;">Ahojte, chcem sa podelit o moje skusenosti ohladne analnej fisury (trhliny na konecniku). Mne sa to stalo asi pred 1,5 rokom. Skusal som asi vsetky mozne masticky, tabletky. Bol som u lekarky - ta mi dala nitratovu mast a vraj ked to nepomoze, tak jedine operovat. Mne ta nitratova mast nezabrala, este sa mi skor zdalo ze to zhorsila. Operovat som nechcel za ziadnu cenu, lebo som cital o ludoch, ktori sa po operacii uz nikdy nedali poriadne dokopy.</p> <p style="margin: 0px 0px 10px; padding: 0px; border: 0px; outline: 0px; font-size: 13px; background-color: transparent; line-height: 19px; font-family: Arial;">Mne sa najviac osvedcil takyto postup. Dodrziavat poriadne hygienu, t.z. umyt konecnik po potrebe a ja som si ho este vyplachol dezinf.roztokom Betadine s vodou. Nasledne som pri velkej rane pouzival striedavo Hemagel a rakytnikovy olej. Postupne len rakytnikovy olej. Ten mal jednoznacne najlepsi vysledok a rana sa mi uplne zrastla bez dodatocnych nasledkov. Treba sa ale pripravit na to, ze to je dlhsi proces - cca mesiac, dva. Po tom oleji ale prichadzalo k vyraznej ulave. Bonusom je, ze zmizly uplne problemy aj s hemoroidmi. Pri aplikacii oleja som pouzival jednorazove rukavice, na ukazovak som dal 1-2 kvapky oleja a vtlacil do konecnika - vmasiroval, pripadne postup este zopakoval. Prebytocny olej utriet papierom. Musite ale pouzivat vylucne cierne spodne pradlo, lebo rakytnik silno farbi a je to skoro nevypratelne. Verim ze vam to pomoze a hlavne treba vydrzat.</p> <p style="margin: 0px 0px 10px; padding: 0px; border: 0px; outline: 0px; font-size: 13px; background-color: transparent; line-height: 19px; font-family: Arial;">Este jedna skusenost. Asi 3-4 mesiace ma trapilo svrbenie v okoli konecnika a citil som, te sa mi tam urobili trhlinky. Uz nie v konecniku ale v okoli. Mal som problemy s plesnou - kandidou a vyzeralo, ze je to spojene s tym. Raz sa to zlepsilo, potom zhorsilo. Znovu som skusal vsetko mozne aj nemozne (upravu stravy, znizenie prekyslenia, kremy, masti). Svele ale zabral nakoniec kvalitny Cajovnikovy olej natrety okolo konecnika a po chvili natriet trosku zinkovej masti. Za 2-3 dni problemy uplne zmizly.</p> <p style="margin: 0px 0px 10px; padding: 0px; border: 0px; outline: 0px; font-size: 13px; background-color: transparent; line-height: 19px; font-family: Arial;">Vyzera ze na vsetky problemy ma uz priroda davno lepsie lieky ako najlepsia farmaceuticka firma, ktora aj tak chce mat chorych ludi, lebo z coho by zila.</p>

Prihlasovanie

Zabudli ste heslo

Zaregistrujte sa a vstúpte do sveta Mama a ja!
Registrácia