Diskusie

Vytvoriť diskusiu

Predškoláci, materská škola

Michaela.mamina, 11.05.2016 14:01

V koľkých rokoc má byť dieta úplne bez plienky teda aj v noci?

Ahojte môj syn sa ešte v noci pocikáva koľko je asi taká hranica veku kedy by už sa nemal pocikávať v noci?

  • Lili 007 - Maria S.
    11.05.2016, 22:51

    Ahoj. Cca s príchodom do škôlky, teda v tom treťom roku by už mohlo byť dieťatko bez nehôd. Paradoxne s príchodom do škôlky, s novými zážitkami a stresom práve k takýmto nehodám začne dochádzať. Riešiť cez doktora by som to začala až k 5-temu roku (predškolák) pokiaľ samozrejme sa tak nedeje absolútne pravidelne. 
    Niekedy stačí obmedziť príjem tekutín večer a dať dieťatko pred spánkom aj 2x cikať /cca hodinu pred a potom tesne pred/.

  • Michaela.mamina autor
    12.05.2016, 07:46

    Ďakujem.

  • zuzka_1985
    22.05.2016, 14:15

    Moj je odplienkovany od dvoch rokov, ale na noc este nosi plienku a zvykne byt dost pocikana. O par tyzdnov bude mat tri a na nocne odplienkovanie to este nevidim :(

  • janusa523
    26.05.2016, 13:03

    staršia dcérka bola bez plienok veľmi skoro, od roka a pol, ale v druhom roku, keď začala chodiť do škôlky, občas sa v noci pocikala - trvalo to ale len pár dní a prešlo to ;-) mladšia bola pohodlnejšia a na nočníku veľmi sedieť nechcela, zbavili sme sa plienok až v 3. roku, cez deň ich síce nepotrebovala o pol roka skôr, ale tej nočnej plienky sa nie  a nie zbaviť ... riešila som to najprv tak ako píše Maja, večer už minimum tekutín, dokonca v noci, keď sa trochu pomrvila, tak som ju posadila na nočník ;-)

  • micka
    31.05.2016, 20:39

    syn je bez plienky od 2,5roka, dcerka ma 3 rocky a stale plienku nosi, ale rozpravala som sa s lekarkou tak ze do 4 rokov je to ok :)

  • sofiona
    31.10.2016, 11:54

    no ja by som to začala asi riešiť tak v troch rokoch nejako vážnejšie. štvorročné dieťa je už dosť veľké na plienky.malo by sa naučiť piť pred spaním čo najmenej a viackrát ísť cikať pred spaním a prípadne nejaká nepremokavá podložka pod plachtu ale kým bude mať plienku nebude nútené s tým nič robiť takto ho to bude aspoň studeniť

  • Anonym
    22.11.2016, 22:21

    Nie je hranica pokial to.nie je extrem,ze skolak a pod..Treba respektovat individualitu deti anetlacit ich do tabuliek. Moj prvy syn od 1,5 roka cez den.bez plienky,od 2 aj v noci. Druhy syn od 3 cez den a od 4 v noci a cez obedny spanok. V pohode. Neriesila som. Tak ako.prvy syn zacal chodit v 10 mes.sam a druhy syn v 16m. Absolutne ma nenapadlo porovnavat a robit zbytocnu paniku.

  • radulla
    24.11.2016, 10:06

    každé dieťa je iné tak to treba aj tak brať :)

  • vrana80
    09.08.2017, 22:42

    Netreba ich tlacit do nicoho, kazde dieta je ine, starsia cez den v dvoch rokoch a v noci od troch bola bez plienky, mladsia teraz sama sa naucila uz ma skoro 3 a uz nechce plienku ani v noci..je to individualne.

  • gabona1
    04.10.2017, 16:17

    Moje deti boli v noci bez plienky od troch rokov.Je to individuálne, nerobila by som z toho tragédiu.

+ -
Príspevkov: 10