Diskusie

Vytvoriť diskusiu

ako ju "donutit"pit tekutiny

Ahojte maminy, neviete niekto poradit, ako mam donutit svoju 7 mesac. dcerku pit tekutiny - pije UM a to len 3-4 krat za den(120 - 160 ml.) a okrem toho len par hltov cajika, skusala som uz aj doj.vodu,obmienala cajiky ale stale nic. Mame 65 cm a 7 kg. Inak je cula zda sa, ze jej nic nechyba. Dakujem 

  • Twiggy
    23.03.2008, 08:02

    -Ju, bobadlo okate, tak tebe nechutia cajiky? ;-)  --- zlata je ;-)

    Rybaa, len skusat, nenutit, ponukat, my sme mali x druhov poharikov, vymyslov, slamiek, somariniek, aby sme sa naucili pit... myslela som ze sa to maly nikdy nenauci a teraz pije perfektne. V 7mich mesiacoch podla mna UM ako tekutina v pohode, uvidis, postupne to pojde... este je malicka... :-) len nukat, obmienat, skusat... neskusala si jej cistu vodu? Na tu som moje deti "ulovila", cajiky ich nebrali, aspon toho mladsieho nie. Hlavne nenut a nepocitaj na objem, este niesu horucavy, nie je dehydrovana, prospieva, ver tomu ze jej nic nechyba a postupne sa to upravi ;-)

  • anonym autor
    23.03.2008, 08:33


    Suhlasim s Twiggy, ak ma dostatok nacikanych plienok, nie je velmi co riesit. Aj ked je pravda, ze napr moja dcerka, rok a pol, ma doteraz problem pit caj, sice sa vie pekne zabavit s lyzickou a poharom, ale to je pre nu skor hra. Co sa tyka pitia z flase, to je minimalne, stale je kojena a vytiahne si dost mlieka. Ale mam obavu, ze ked skoncime kojit, ci sa to pitie inych tekutin zlepsi. Nasa lekarka vsak povedala, ze je dobre hydratovana, takze az tak velmi sa nebojim. Deti dostavaju tekutiny aj z ovocia a polievok a predpokladam, ze svoju malu uz dokrmujes. Neboj, ono sa to upravi.

  • anonym autor
    23.03.2008, 10:19

    Nevzdavaj to a len ponukaj a nenut nasilu. Moj stuplik sice nemal problemy so ziadnym pitim, zacinali sme s cajom a postupne som znizovala "sladkost" caju, lebo je aj tak dost silny. Pravdupovediac, ani sa nebranil a tak mu dnes nerobi absolutne problem pit dojcensku vodu rovnako ako cajik. A nikdy som nic neprisladzovala!!!!!!!!!!!!!!! Na to maju, aspon myslim, deti kooooopu casu. Inak, nevim, ci si neskusala aj tie stavy. Riedene samozrejme, niekedy staci ked sa iba pohras s riedenim a dietatko sa "chyti". Potom to uz casom zregulujes do spravneho pomeru, podobne ako som to urobila ja. Preto radim, ponukaj ale nenut nasilu. A este ... ak ma dostatocne mokru plienku, nema suchu a sivu pokozku, tak je vsetko ok. Tie tabulkove predpisy vsetkeho nemusia nutne kazdemu vyhovovat. Deticky vacsinou vedia kolko je ich miera    VELA ZDARU.

  • anonym autor
    23.03.2008, 17:27

    Dakujem velmi pekne, budeme sa snazit.

  • monči
    23.03.2008, 17:31

    ja ti chcem len potvrdiť všetko,čo ti už babulky napísali.nenúť ju,len stále ponúkaj,aj ja odporúčam šťavy (samozrejme riedené),rôzne čaje,či typy pohárikov.a hlavne,ak je čulá ako píšeš,nemá suchú pokožku a iné príznaky dehydrahácie,tak si nemusíš robiť ťažkú hlavu.ako písali kočky,deti majú svoju mieru,samé vedia,čo je pre ne najlepšie.

  • anonym autor
    23.03.2008, 21:55

    Ahoj maminka , tiež sa pripájam k ostatným mamičkám. Nenútiť iba ponúkať. Ja som svojej malej podávala zo začiatku iba prevarenú lucku a neskôr aj čajík. A všimla som si, že keď dostala z fľašky ktorá mala cumel tak pila viac a keď náustok tak menej. Je kojená takže asi preto. Ale tvoja keď je na umelom tak by nemala mať problémy s fľaškou, ale asi má tých tekutín dostatok. Ja som začala robiť na ňu takú fintu, že ona chcela všetko čo mi, tak sme sa robili že aj mi pijeme to čo je jej a potom prišla a vypýtala si. To je len moja rada čo zabralo nám.

  • anonym autor
    17.04.2008, 12:51

    aj my sme s tým mali problém. vystriedali sme snáď všetky čajíky, ktoré na trhu vôbec sú , všetky vodičky, džúsiky a pod. všetky fľaštičky, cumlíčky, nástustky, poháriky, slamky a nič. až raz jedného dňa zbadal jednému chlapcovi vonku jupík fľašku a išiel sa za ňou "zahlušiť" tá fľaška sa mu proste takp áčila, že sa z nej chcel napiť. odvtedy mi vypije čokoľvek , len to musí byť v tej fľaši:green:

  • anonym autor
    17.04.2008, 17:34

    No my jsme meli tento problem donedavna a v podstate i ted mi toho Tomi malo vypije, ale uz aspon pije a to ma ctyri roky. Ja se nato ptala uz x-lekaru, ze ci to je normalni, testy ma vporadku, takze dehydratovany neni. Odpovedeli mi, ze nektere deti proste se citi bezpecneji, kdyz jsou trosicku hustejsi,  Mliko mi vzdy vypil bez problemu, ale vodu ci jiny napoj? Ted lyzickujeme a takto mi vypije cca.0,5l za den. Ted to delam tak, ze v kazde mistnosti mam pohar s vodou nebo cajem a kdyz chce, ukaze mi anebo ja se zeptam a nabidnu.

+ -
Príspevkov: 8