Diskusie

Vytvoriť diskusiu

Rodinné recepty

anonym, 16.04.2008 07:48

biela zemiakova polievka

Ahojte,
viete nejaky dobry lahky recept na bielu zemiakovu polievku.Su aj take s mliekom alebo vsade ide smotana.Ak nieco budete mat,rada navarim.
To viete,tehotna a jej chute. ;-)

  • anonym autor
    17.04.2008, 17:28

    Ahoj,

    ja delavam takovouto- das varit brambory na kosticky nakrajene do osolene vody. Kdyz uz jsou mekke, pridas zakysanou smetanu s troskou mouky(rozkvedlas ve smetane) a povaris. Zvlast uvaris vajicka natvrdo a potom je pridas nakrajene na kosticky do polevky. Na panvici si  udelas slaninku nakrajenou nadrobno a pridas rovnez do polevky s troskou te masti(ja nedavam vsechnu-jen slaninku opecenou dam celou). Dochutis korenim, soli, pokud je potreba. Dobrou chut.

  • anonym autor
    21.04.2008, 21:30

    ja si uvarim zemiaky nakrajane na kocky v slanej vode, v hrnci osmazim na oleji trochu hladkej muky (podla toho ako to chcem huste, ci na polievku alebo na omacku), zalejem trochou studeneho mlieka, vylejem tam vodu aj so zemiakmi, dolejem mlieko a chvilu povarim. ochutim podla aktualnej chuti...

  • anonym autor
    22.04.2008, 12:35

    Ja si dám varit nakrájané zemiaky do osolenej vody,pridám vegetu,bobkový list,celé nové korenie.Keď sú zemiaky mäkké pridám smotanu,ale môžeš použiť aj mlieko.Do polievky vyfúknem nakoniec vajce,pridám trocha cukru a pár kvapiek octu.
    Ja múku nepridávam,ale ak chceš rozmiešaj trocha v mlieku alebo v smotane.

    Túto polievku si pamätám ešte zo školskej jedálne,veľmi mi chutila a tak mama vypítala recept od kuchárky a robili sme ju aj doma.Teraz ju aj ja robím svojim detom,a keď bola Patrika malá nazvala ju -snežíková polievka :lol: pretože bielej farbe hovorila snežíková.

  • anonym autor
    24.04.2008, 22:35

    ja do takejto polievky zvyknem dávať zelené struky fazulky, alebo hustejšiu polievku a k tomu fašírka alebo volské oko . :wink:

  • xxxxx
    09.05.2008, 20:14

    - jej to som sa potešila Pastelka tej polievke :tup:
    - aj mne veľmi chutila v jedálni
    - ďakujem za recept

  • anonym autor
    14.05.2008, 16:35

    Ahojte,
    jeeeeeeeeej,dakujem za kopec raceptov.Pastelka,presne tuto som chcela,len som nevedela ako na to.
    Ale skusim aj so slaninkou,tu mozem vzdy a vsade :lol:
    Aj moja mama dava k omacke fasirku alebo volske oko.
    Dakujem,postupne vyskusam vsetky

+ -
Príspevkov: 6