Diskusie

Vytvoriť diskusiu

Ako to prežívam

anonym, 13.12.2008 00:50

priberanie

Ahojte tehulky..Ja mm uz jednuu dcerku mala dva rocky v oktobry teraz som v 20tt.Pri dcerke som v tehotenstve vela chodila ,robila domace,jednoducho sa viac hybala.Teraz sa citim ako keby som kazdym zahryznutim stale viac a viac priberala,niekedy sa citim ako v depresii.Neustale sa pozeram do zrkadla a citim sa tucna.Pri danielke som take pocity nemala.Stretli ste sa niektora s tym?Dakujem :(

  • eminka
    13.12.2008, 08:48

     u mna je to tak iste mam 2.5 ročnu dcerku a za par dni pride druhe babo.pri prvej som pribrala 10kg a teraz už mam 13kg. hned od začiatku mi brucho začalo viac rasť aj mi stale chuti jesť.pri 1 som chodila aj do roboty a teraz som na materskej tak je večšia pohoda ale ono sa vravi že druhe tehotenstvo je už ine aj ta všetko viac boli ,si viac unavena ved už sa staraš o jedno dieťa nieje to ako za slobodna,netrap sa všetko sa da schudnuť,len aby si bola v pohode.ja som chytala tiež stresy či sa vobec zmestim  do tehot. rifli do konca niekedy ma chytila depka že som tučna a potom to prešlo teraz sa bojim porodu :green: ahoj a pridaj sa k nam ja a druhe babo papa

  • andromeda
    13.12.2008, 17:37

    To je normálne, asi to bude ľahká depresia.Tiež som ju mala asi od 20-23 tt, cca samozrejme. Skús si na internete hľadať príspevky o bábätkách, ako sa vyvýja, čo potrebuje v Tvojom brušku, rozprávaj sa s ním a hlavne sa musíš presvedčiť (čo je aj pravda) , že si nádherná, pretože nech priberieš hockoľko, tehotná žena je aj tak vždy nádherná. Teš sa z každého dňa, ktorý prežijete ako jedna bytosť. A ak máš stále chuť do jedenia skús papať viac zeleninky a ovocíčka, pi veľa čistej vodičky a stále si pritom zdôrazňuj aké je to zdravé pre oboch, ako tým robíš svojmu drobčekovi dobre. Uvidíš, zachvíľu prídeš na to, že sa do zrkadla dívaš, lebo sa páčiš sama sebe.:)  a stále si tú fotbalku budeš hladkať:)

  • zuzu13
    14.12.2008, 13:40

    Nič si z toho nerob, hlavné je, že je bábo zdravé a po pôrode všetko schudneš ak budeš chcieť:wink:

    ja som pri dcérke do 17.t.t strašne vracala a vkuse som ležala na imfúziách v nemocnici-schudla som 10kg-povedala som si, že až to skončí, budem jesť koľko uvládzem:-)  a tak ak mi to naozaj prešlo, tak som len jedla a jedla, nie len, že som pribrala tých 10kg naspäť, ale aj ďalších skoro 30 navyše a do pol roka som mala svojju pôvodnú váhu, prechádzky, starostlivosť o malú, obmedzila som sladké a vždy večer si zacvičila....

    pri malom som tento problém nemala, jedla som "tak normálne-trochu viac ako za dvoch:lol: -a pribrala som "len" 20kg a aj tie som do polroka zhodila....

    no a teraz sa nechám prekvapiť, ako to dopadne už mám 7kg.....:green:

  • Zuzana581
    15.12.2008, 08:12

    No zuzu13 ty musíš mať perfektný metabolizmus. Aj ja by som chcela. Ja som pri dcére pribrala 20 kg a dodnes mi 15 ostalo aj keď som začala jesť zdravo a chodila vela aj plávala občas. Ale nesťažujem sa, to len tak podotýkam. Teraz čakám druhé, takže váhu neriešim a tata, ty určite teraz váhu tiež nerieš. Pokús sa akúrát papkať zdravo, netučné a menej slané veci a vela zeleninky a ovocia ako tu už niekto napísal a ak budeš mať velkú chuť na čokoládku, tak si ju daj tiež, lebo to potrebuješ. Hlavne ale buď v pohode, lebo tehotná žena je vždy krásna a váhu si po pôrode upravíš. Vela pohody a zdravia.

  • zuzu13
    15.12.2008, 10:03

    Ahoj Zuzanka 581, , ďakujem za pekný odkaz:wink: ja váhu počas tehotenstva zásadne neriešim.manželovi to nevadí, tak prečo sa stresovať:wink: :D

    Čo sa týka metabolizmu, som bývala gymnastka, takže ak sa naštartujem, tak to ide, moje telo sa naštartuje na iný režim, ale ináč priberám aj z reklamy na jedlo-to mi môžeš veriť:P :P :P Držím pace, nech to úspešne dotiahnete s bábom až do konca...:-)

  • Zuzana581
    15.12.2008, 15:35

    No ja som sa kvôli tomu tiež zrovna nestresovala, ale mávam problémy z chrbticou a chrbtovým svalstvom, čo by sa mi taktiež zlepšilo pri schudnutí, tak som sa aj objednala k diabetologičke, a dohodla sa s ňou, že mi upraví jedálníček, a hneď na to som zistila, že som tehotná, tak aká náhoda. Inak manželovi to tiež velmi nevadí a ja som aj tak typ, ktorý takéto veci rieši kvôli sebe a nie kvôli iným. Teraz je to jedno a práveže tehotná žena musí mať kilá navyše. Raz som videla jednu mamičku, ale to bola taká, no feťáčka určite, a bruško už určite tesne pred pôrodom a tá bola okrem bruška kosť a koža. No to bol horor sa na to pozerať. Fakt.

  • zuzu13
    15.12.2008, 17:17



    Veď to, ja si myslím, že tehotná žena má vyzerať ako tehotná:green:

    No ja ako bývala gymnastka mám problémy s kĺbami, takže každé kilo navyše pre mňa predstavuje veľké riziko...:cry:

    Môj ortopéd nebol mojím tehotenstvom nadšený, ale nič iné mu neostáva....:-P

    Veď po pôrode zase schudnem, urobím pre to všetko, samozrejme vrámci zdravého rozumu;-)

  • tata
    21.12.2008, 21:20

    Dakujem Vam za povzbudive slova.Ale uz asi pred tyzdnom ma definitivne presli tieto stavy.Citim sa uzasne a ked sa babatko pohne citim sa ako v siedmom nebi.Pri Danielke som sa citila cel cas taka krasna a teraz to uz zazivam opat.Je nadherne byt tehotna. :D :D :D Nejako sa to vo mne zablokovalo a aj tak po 18 mi papat nechuti,mozno bolo na pricine to moje depresivne obdobie.

  • zuzu13
    22.12.2008, 15:49

    No vidíš tata, niektoré veci sa vyriešia aj samé, prajem Ti čo najľahší a najkratší pôrod a nech to dobre dopadne....papa :-)

  • tason
    03.01.2009, 18:48

    Zase my neda nereagovat, co sa tyka vahoveho prirastku som tiez profesional pri prvej som pribralan 31kg  a  ledva som sa vysplhala na stol , pridruhej som 28kg. Po prvej som cvicila celkom to slo , ale pri druhej som toho moc dole nedala , len dufam, ze to teraz neprezeniem, prave sa sice chystame na pizzu.

    Hlavne nesmiem sladke.

  • zuzu13
    01.03.2009, 20:26



    :lol: :lol: :lol: :lol: To je milé, tak som sa nasmiala...no ja som pri prvom bábu pribrala z 54kg na 99,5kg-slušné čo:shock: :shock: :shock: no a pri druhom "len" 30kg, no a keď mangel navrhol tretie povedala som, že len pod podmienkou, že priberať bude aj on:roll: :lol: :shock: ....Súhlasil.....

    Teraz som v 26.t.t mám na sebe 12kg, ktoré som pribrala prvé tri mesiace tehu, musela som jesť, aby mi nebolo zle:D  a od vianoc len kilo, ale za to mangel má už 8,5kg na sebe:shock: :P :-D :-D :-D :-D  Takže dodržal slovo.No uvidíme ako to bude do konca, ešte máme 14.t.t pred sebou:-o ;-) :-P

  • zuzu13
    01.03.2009, 20:27

    Mimochodom sladké je aj môj problém:green: :green: :green:

  • wictorca
    04.03.2009, 15:29

    hlavne je ze babo je zdrave :) ja uz som pribrala 10kg :) a este s piatimi ratam.. keby to bolo aj viac, no a co :) ja uz som si pozerala nejake aktivity po porode.. ak mi to chrbtica dovoli, dam sa na brusne tance.. v klube sancatanca sa tancuje aj s babatkami.. :) to ako tanec so 4-5kg cinkou :) to musi zarucene pomoct a spevni to chrbticu aj brusko.. tak sa vobec netrap dopredu..

  • zuzu13
    04.03.2009, 20:06



    Tak s tým súhlasím aj keď ja to riešiť musím, nesmiem veľa pribrať kvôli kĺbom, ja mám zatiaľ 12kg, a dúfam, že už priberiem len max nejaké 2-3kilá:-S

  • zuzu13
    04.03.2009, 20:06



    Tak s tým súhlasím aj keď ja to riešiť musím, nesmiem veľa pribrať kvôli kĺbom, ja mám zatiaľ 12kg, a dúfam, že už priberiem len max nejaké 2-3kilá:-S

+ -
Príspevkov: 123