Diskusie

Vytvoriť diskusiu

Zdravie detí

mataz, 27.12.2012 20:15

SÚRNE choroba hand,foot and mouth

Dobrý večer, chcela by som sa opýtať či náhodou niekto z Vás alebo z vaších detičiek nemal chorobu zvanu hand,foot and mouth. Ak ano prosím poraďte, skoro nič som o tom nenašla. Nakoľko je nebezpečná pre dieťa (2,5 roka) táto choroba? Ako dlho trvá? Čo treba robiť s pluzgierikmi aby sa nerozmnožovali a nezväčovali? Boli sme na pohotovosti (kvôli teplotám,hnisavím očkám) a dostali sme antibiotiká a potom sa vyhádzal tak sme boli znovu a povedali že antibiotiká sú dobré (brať ďalej) adostali sme krémik Pimafucort (na ložiská) a fenistil kvapky proti svrbeniu. Ak niekto mal prosím popíšte mi priebeh.... ĎAKUJEM

  • Betiska
    28.12.2012, 14:16

    Ahoj Mata, môj 2,5 ročný chlapík to prednedávnom prekonal, ale mal úplne ľahký priebeh, takže asi Ti adekvátne neodpoviem. V jeden deň sme boli na pohotovosti (jemu sa vyhádzali ústa a pery), a na druhý deň sa už ani nesťažoval, a postupne to vymizlo, takže na tretí deň ani stopa po tejto chorobe. Doktorka na pohotovosti nás upozorňovala, že každé dieťa inak reaguje, a celkovo to môže trvať aj dva-tri týždne, ale že vyslovene na túto diagnózu nie je žiadne špecifické liečivo. Asi som Ti veľa nepomohla, no prajem skoré uzdravenie. Poprípade skús nasadiť Imunoglukán, Nutrolin B, nech sa tomu trochu pomôže.

  • mataz autor
    28.12.2012, 23:02

    ďakujem pekne, skúsim teda tie imuno liečiky na podporu :)
     

+ -
Príspevkov: 2