Diskusie

Vytvoriť diskusiu

Pôrod nožičkami.

Má tu niektorá z mamičiek skúsenosť s pôrodom panvovým koncom? Moje bábätko je zle otočené, ale aj keď má ešte kopec času na správnu polohu, veľmi sa bojím, že sa neotočí a budem musieť rodiť takto.Dnes som bola v porodni a bolo mi povedané, že keďže som treťorodička, musela by som rodiť panvovým koncom.Aj keď pevne verím, že sa ten náš drobec "umúdri";-) , budem vďačná za každú skúsenosť.Ďakujem.;-)

  • maria77
    18.05.2009, 20:17

    Mne sa bábätko otočilo správnym smerom. Možno aj Tebe sa otočí.


    Neviem, prečo by si mala rodiť dieťatko prirodzene, keď je otočené panvovým koncom. Sestre urobili sekciu, aby sa dieťatku nepoškodili pohlavné orgány.

  • michaela111
    19.05.2009, 09:32

    Ahoj, nepíšeš v ktorom si mesiaci ale myslím že sa ešte nemusíš obávať. Ja mám teraz 4,5 mes. bábo a až do takmer 8 mesiaca bola otočená zle ale potom sa už otočila do správnej polohy. Takže neboj, a ak by aj sa neotočilo, môžeš rodiť cisárkym. Neboj, všetko bude OK :)

  • marianna2
    19.05.2009, 12:18

    Ja pevne verím, že sa ešte otočí, len ma veľmi zarazilo, že tu v Poprade i ktosi múdri myslí, že len pri prvorodičkách sa môže robiť cisársky a viacrodička musí pôrod nožičkami zvládnuť.Nie je to choré?:-S

  • michaela111
    19.05.2009, 12:48

    Ahojky, tiež som rodila v Poprade, môj lekár mi pri ultrazvuku povedal, že ak by sa neotočilo tak alternatíva je cisársky a to je moje druhé dieťa. Myslím, že jednoducho môžeš nástojiť na cisárskom. Veď to je tvoje dieťatko a chceš len to najlepšie pre neho a nie aby malo potom problémy s nožičkami. Skús sa na to spýtať svojho lekára a prípadne aj nástojiť na tom, určite sa to dá vyriešiť. Dosť sa tam vymenil personál za tých 6 rokov čo som mala prvé. Je tam (v pôrodnici) veľa nových a mladých lekárov, ktorý sú celkom fajn (čo sa s časom pred tým ani nedá porovnať). Držím palce, a neboj nič, určite sa bábo otočí. :D

  • mamicinka
    19.05.2009, 18:58

    Nemam s tym sice osobnu skusenost, ale niekde som citala, ze ked je dietatko zle otocene, mozu pomoct jednoduche cviky - v polohe na styroch pohupovat sa dopredu, dozadu, relaxovat v polohe "zajac" - je to poloha z jogy, velmi prijemna aj pre tehotnu. Urobis ju jednoducho - ked si na styroch, sadnes si na nohy, brusko mas medzi kolenami,  ruky natiahnes pred seba, hlava celom na zem a dychas kludne.

    Neviem, ci to ozaj zabera, ale skusit mozes, nie je to nic narocne. Drzim palce, nech je vsetko ok...

  • luciaadamko
    19.05.2009, 20:01

    Ahoj ,

    ja som mala počas celého tehotenstva dobre otočené bábo , ale dva dni pred pôrodom sa rozhodol zmeniť polohu :s  .
    Rodila som prvý krát a nechali ma potrápiť sa s tým po " svojom " , keď som to videla pýtala som sa doktora či idú dvaja ??? a potom mi pomáhala sestrička - už som nevládala . A dnes mám doma už pol ročného chlapa :P :P :P  . a všetko je ok .

    Takže tým chcem povedať , že sa neboj aj tvojej bábike sa ešte poloha zunuje a otočí sa :wink:  . Držím palce :wink:

  • levicaiva
    19.05.2009, 22:07

    Ahoj, ja mam dcerku, ktora bola az do 8 mesiaca otocena koncom panvovym dole. Doktor povedal, ze vela deti sa takto rodi a nieje dovod na paniku! Pri takomto porode pomahaju viac doktory ako pri klasickom hlavickou.
    Mne sa sice mala otocila na poslednu chvilu spravne, ale mala zle nozicky. mala ich zle vyvynute a musela az do 3 mesiacov nosit remence. :*-( :*-( . Vravi sa, ze pri chlapcovi sa automaticky robi sekcia, lebo sa mu poskodil pohlavny organ.
    alebo
    Drzim palce a potom napis ako vsetko dopadlo :heart:

+ -
Príspevkov: 7