Diskusie

Vytvoriť diskusiu

porodnice v Bratislave

ahojte maminy..

chcem sa spytat ake mate skusenosti s porodnicou v Ruzinove?? co som zatial citala rozne clanky na unternete, vacsinou su zle... a mam tam ist rodit, tak si chcem este spravit nejaky prehlad, pripadne miesto porodu zmenit... ake mate skusenosti? alebo ake odporucania?? :?: :s

  • MonikaHB
    25.03.2009, 08:17

    ahoj....
    No ja som rodila v Ružinove a mne sa tam lúbilo, celkovo sa nemôžem sťažovať,pri pôrode bol aj snúbenec, mne sa tam páčilo :D
    Jedna sestrička na novorodeneckého odelenia bola taká namyslená, nevysvetlila nič poriadne ale ostatné boli fayn pýtali sa, či niečo neptorebujeme,dobre sa starali o nás, ani bábätká sa nesťažovali.

  • Lucia241
    25.03.2009, 08:36

    Ja som tiez rodila v Ruzinove pred 2 rokmi a vybrala som si ju preto, lebo zle som o nej nezistila. Rodila tu aj sefova manzelka a tiez celkom bola spokojna. Mala som to 5 min od prace, takze som mohla popri praci chodit cvicit, kurz robila porodnica bezplatne, byvali tam prednasky, takze z prace som to mala na skok a pracovala som takmer do porodu, hoci som bola uz na materskej. Chodila som tam aj do rizokovej poradne, lebo som mal vysoky tlak, ale lekar bol pohodovy, hoci som tam nikoho nepoznala a nemala som tam nijake znamosti. Akurat som si zaplatila epiduralku a manzel pri porode. Lekara som si nezaplatila, lebo som nemala nejakeho znameho. Porod bol vyvolany po 8 dnoch prenasania a lekar, ktory mal sluzbu ma rodil, bol mlady a kedze potreboval pomoct, prisiel aj jeho otec, ktory tam tiez robil porodnika. Inak vsetci boli ochotni, celkom mili a nemam zle spomienky. Ani na novorodenecke. Bud sa spravali sestricky mile alebo neutralne. Pomahali mi s kojenim, lebo maly nechcel pit, musel byt dokrmovany, bol velky 5,2 kg. Primarka z novorodeneckeho sama ma ucila ako maleho prikladat, dali mi infra lampu na nahrievanie prsnikov, cipky na hemeroidy, injekciu na vyvolanie mlieka, ked sa mi do 3 dni nespustilo,...nestazujem sa. Ak by som mala este raz ist rodit, tak si ju vyberiem znova.

  • nelinka5
    25.03.2009, 10:24

    Ahojki. Rodila som v Ružinove v auguste a bola som spokojná. V pôrodnici bolo ľudo prázdno a vôbec to nebolo ako na bežiacom páse, ako sa povráva. Ležala som v ružinove aj počas tehu, kedže som bola riziková a je tam veľa doktorov, ktorý sú vedomosťami aj profesionalitou na správnom mieste. Takže sa naozaj nemáš čoho báť. Ja som si však zaplatila Doc. Papcúna, pretože mi bol viac menej po zámosti odporúčaný a neľutovala som :-)

    Čo sa týka sestričiek. V pôrodnici boli výborné. Pomáhali, neustále dávali dozor a pýtali sa ako sa cítim. Sestričky na oddelení šestonedelia boli tiež fantastické. Keďže som nakoniec neplánovane musela ísť cisárskym rezom, viac sa o nás chodili starať. No a na novorodeneckom to bolo tak pol na pol. Rekonštruoval sa vtedy nadštandarda nás po cisárskom museli dávať o poschodie vyššie než boli naše bábátká. Všetko bolo také provizórne a vládol chaos, takže sestričky mali aj viac roboty. Niektoré štekali a nemali čas, ale niektoré boli naozaj perfektné a pomáhali ako vedeli.

    Nemyslím si, že by si sa mala trápiť zmenou pôrodnice. Všade sa nájdu zlí aj dobrý ľudia a to neovplyvníš. Hlavné je, aby si sa ty cítila maximálne v pohode a nedala sa nejakou zlou náladou sestričky ovplyvniť:-)Držím palce!

  • wictorca
    01.04.2009, 10:28

    moc dakujem...

    nebudem uz spekulovat, som moc rada ze ste mi napisali vase skusenosti s touto porodnicou.. v pondelok sa tam idem prihlasit.. :) je tu niekto kto ma termin niekedy zaciatkom maja? a bude tiez v ruzinove?? 

+ -
Príspevkov: 4