Diskusie

Vytvoriť diskusiu

Ako priniesť bábetko z pôrodnice?

Milé mamičky, ako ste si priviezli vaše bábetká z nemocnice? V autosedačke alebo klasicky v perinke, zabalené do deky? Ja čakám bábo koncom septembra a rozmýšľam nad tým ako ho doviezť v sedačke, aby mu nebola zimka.Pripadá mi také krehučké, keď má len pár dní.:P :P :P

  • cibina
    14.03.2009, 20:36

    Podľa predpisu by malo byť dieťatko už pri prevoze z pôrodnice v autosedačke, je to určite bezpečnejšie, sú aj fusáky určené do autosedačiek, ale my sme bábätko previezli vo vaničke z kočiara, pretože v tom čase sme ešte nemali zaobstaranú autosedačku-vajíčko.

  • bubu2
    14.03.2009, 20:39

    Moj syn sa narodil v juli, ale ked sme išli domov fukal  silny vietor a bolo dost zima. Manžel mi priniesol do nemocnice autosedačku aj prenosny fusak z našho kočika. aj mne sa zdal strašne krehučky, ešte aj perinka bola oproti nemu strašne velka, takže nakoniec som ho dala do toho fusaku. celu cestu sme išli pomaly a modlili sa aby sme nestretli policajtov. prvkrat sedel v autosedačke až ked mal 3 tyždne a šli sme do poradne. vtedy sa už nezdal taky krehky (ale to asi preto, že sme si už na toho maličkeho človiečika zvykli, že je taky maličky).

  • IvkaS
    14.03.2009, 20:45

    Mne sa môj syn narodil v októbri 2008.Ja som si kúpila do autosedačky origoš zavinovačku.Zohnala som si ju na inzerát.Inak nová stála až okolo 800Sk.Vôbec nie je strašné, ak dieťa sa vezie domov v autosedačke.Veď ako dlho sa tlačil v brušku?V autosedačke to je pre neho pohodlné.Takže žiadne strachy.Už len kvôli bezpečnosti by som dieťa nikdy v aute nedržala na rukách, je veľmi nezodpovedné.Ono sa to zdá, že veď človek ide pomaly a nebýva ďaleko.Ale nedá sa prepovedať, aký blblec pôjde napr. oproti vám a napáli do vás. 

  • juinka1
    15.03.2009, 07:22

    Ahojte,

    naše baby sa viezli len jeden jediný krát  na rukách  a bez autosedačky a to bolo u oboch práve z pôrodnice - cesta nám trvá 5 min a pri staršej mal autosedačku málokto a pri mladšej začínala práve platiť vyhláška.
    Pamätám si ako staršia suseda krútila hlavou, keď sme staršiu nosili v sedačke, že chúďa ako ju tam pripíname a musí tam sedieť a my sme jej dookola vysvetľovali, že je to lepšie ako keby mala stáť medzi sedadlami.

  • michi
    15.03.2009, 07:43

    Prispevok bol vymazany

  • Kitty
    15.03.2009, 08:48

    Určite si zabezpeč ten fusák do autosedačky, veď ho využiješ aj inokedy, keď budete cestovať, hlavne, keď sa narodí na jeseň. A ako písala aj predo mnou mamička, v brušku je riadne poskladané, a istota a bezpečie je najlepšie, takže mu to neublíži. A staršiu generáciu na túto tému nepočúvaj, ja som si tiež "zapchávala uši" ...:P

  • marianna2
    15.03.2009, 10:03

    Ďakujem veľmi pekne za rady.Prajem pekný deň.;-)

  • Lienka1
    15.03.2009, 20:52

    ahoj mamicka, ja som rodila v novembri a dcerku som z nemocnice k autu niesla na rukach v deke a v aute som ju prelozila do autosedacky. mala cez dve kila a 47 cm, a vobec sa mi nezdalo, ze by jej tam bolo nepohodlne. sedacky su predsa robene tak, aby boli maximalne pohodlne pre babo, tak sa nemas coho bat. a urcite sa detom v nich dycha normalne. my mame vajicko od maxi-cosi s easy fixom, co je taky adapter do auta a tam to vajco len naklikneme a ideme. je super, s novorodeneckou vlozkou, ktora sa da vybrat a s vystuzenim hlavicky. je to urcite najbezpecnejsia moznost a tak nevahaj. ozaj nevies, co sa moze stat. malu sme mali v overale a bola pozakryvana len teplou dekou. ja osobne som fusak do autosedacky nekupovala, vzdy som ju na ten kusok riadne zabalila do deky a v aute som ju odokryla.

  • zuzu13
    20.03.2009, 20:53

    Babuľky normálne ste pomohli aj mne....Môj mangel je policajt, takže u nás by to bez autosedačky ani nešlo:lol: :lol: :lol: ale ja som aj tak mala strach....Tých mojích prvých dvoch som mala len na rukách, kedže vtedy ešte autosedačky byť nemuseli;-)

  • zuzu13
    20.03.2009, 20:53

    Babuľky normálne ste pomohli aj mne....Môj mangel je policajt, takže u nás by to bez autosedačky ani nešlo:lol: :lol: :lol: ale ja som aj tak mala strach....Tých mojích prvých dvoch som mala len na rukách, kedže vtedy ešte autosedačky byť nemuseli;-)

  • wictorca
    24.03.2009, 20:58

    ahoj zuzi, ja mam stale dilemu koli autosedacke.. malickeho chcem previezt zabaleneho v zavinovacke (v klasickej) to sa ale nezlucuje s autosedackou.. a tak neviem ako to vyriesit.. ved zavinovacka je podla lekarov dolezita.. :?:

  • zuzu13
    24.03.2009, 21:03



    No čo ja viem perinka teda tá klasická je zlá, lebo bráni vo vyvíjaní sa kĺbov tým, že dieťatko je stiahnuté

  • zuzu13
    24.03.2009, 21:04

    A čo sa týka zavinovačky vraj je dobrá akurát že dieťatko je v teple a može sa hýbať cca ako v brušku....:tup:

  • zuzu13
    24.03.2009, 21:04

    Ja som si kúpila takú deku zavinovačku originál do autosedačky....:-)

  • wictorca
    26.03.2009, 07:11

    tak to kupim aj ja.. uz som nejake vecer pozerala na nete... len sa mi to zda ako pisu, ze babo je krehucke a ta zavinovacka mu je lepsou oporou..

+ -
Príspevkov: 29