Diskusie

Vytvoriť diskusiu

Zdravie dospelých

nicollet, 02.06.2016 16:45

Intímna hygiena?

Potrebovala by som od vas mamiciek ale aj nemamiciek radu. Ide o to, ze mam dcerku (cerstvych 18) nedavno sme sa rozpravali o takych normalnych babskych veciach az nakoniec sme narazili na (pre mna) kamen urazu - moja dcera je presvedcena, ze kazda zena by mala na intimnu hygienu pouzivat len cistu vodu. Co si o tom myslite? to je nejaky dnesny trend alebo co? :/ 

  • Lucika1
    02.06.2016, 21:56

    Čoraz viac ľudí má taký názor, čo si všímam aj v mojom okolí. Ale tiež neviem, či je niečo na tom pravdy, že je to prospešné pre telo. Ale tak nakoniec sto ľudí, sto chutí nie? surprise

  • evulina
    03.06.2016, 14:01

    je to myslim ze o tom ze niektorym ludom nerobia dobre nejake mydla a podobne veci preto radsej zostanu pri teplej cistej vode. Aj ked si myslim ze to nie je celkom dobre. Pretoze ta voda podla mna nedokaze nase intimne miesto dobre umyt.

  • dominika
    03.06.2016, 15:58

    Nicollet / nepýtala si sa jej prečo zaujala také stanovisko? prečo si myslí, to čo si myslí? Možno by si sa dozvedela viac.

  • Matta57
    03.06.2016, 17:27

    Baby robite z toho vedu ako keby to bolo nieco zle. Praveze je fajn, ze nepouziva ziadne chemicke mydla a podobne srandy. Cista voda nikdy neublizi

  • nicollet autor
    03.06.2016, 20:46

    Lenze Matta ja nie som presvedcena ze by cista voda stacila k dobre intimnej hygiene. Ved cista voda nie je schopna zmyt vsetky bakterie a podobne nie? Dominika nepytala som sa, ale ani neviem sama preco. Mozno by som sa s nou mala o tom este porozpravat.

  • ericita
    03.06.2016, 23:50

    Ahojte - každej žene sedí a vyhovuje niečo iné. Ja odkedy som mala rôzne gynekologické problémy tak som tiež presedlala len na čistú teplú vodu. Pretože čokoľvek iné mi spôsobovalo množstvo problémov z ktorých som mala problém sa vylízať frown a teraz si musím zaklopať ale je všetko ako má byť

  • svetlanka
    04.06.2016, 10:59

    ak mozem poradit ja uz dlhodobo uzivam canesten na intimnu hygienu a zatial nemam ziadny problem... baby ak mate nejaky problem tak to urcite treba riesit a nespoliehat sa na cistu vodu!!

  • nicollet autor
    04.06.2016, 14:35

    Vdaka za info... A si s tym Canestenom spokojna?? Nema ziadne dalsie ucinky?

  • Lucika1
    04.06.2016, 20:09

    Ty ho používaš len pri problémoch alebo sa môže používať pravidelne pri každej hygiene? čiže každý deň? zaujímalo by ma či to nemôže nejako narušiť to prostredie ktoré prirodzene v pošve je indecision Ja akože tiež používam mydlo ale nie presne na to určené väčšinou len sprchový, ale to tiež neviem či robím dobre frown

  • Matta57
    04.06.2016, 21:48

    Pre nicollet
    To ze ty o tom nie si presvedcena neznamena, ze hned to musi byt zle a nespravne. Myslim ze kazda sa starame o svoje telo najlepsie ako vieme, ci nie? Neviem ci je voda schopna znicit bakterie ale viem, ze nenarobi tolko spuste ako niektore mydla. 

  • svetlanka
    05.06.2016, 12:14

    ano ja som s nim spokojna. Pouzivam ho uz nejaky cas a zatial sa u mna ziadne vedlajsie ucinky ani nic take neprejavili. Ale tak treba ratat s tym ze kazde telo je ine a citlive na ine zlozky...Najprv som ho pouzivala len pri tazkostiach ale teraz pravidelne kazdy den a vsetko v poriadku. Sprchovy si myslim ze nie je dobre pouzivat aj na intimnu hygienu...

  • karoliness
    05.06.2016, 15:29

    Sprchový gél nie je najvhodnejšia voľba. Mne spôsoboval mnoho problémov. Často som kvôli tomu chodila ku gynekológovi. Raz infekcia, potom mykóza, potom zas niečo. A pritom riešenie týchto problémov som mala na dosah - stačilo len prestať sa umývať sprchovým gélom. Niekedy naozaj stačí len málo.

  • svetlanka
    05.06.2016, 17:48

    jasne ze sprchovy gel moze sposobit problemy, predsalen nie je urceny na takuto hygienu...

  • Lucika1
    05.06.2016, 21:54

    Každý deň? čiže nemôže nejako narušiť to prirodzené prostredie ktoré tam je? bojím sa aby to len nepodporilo vznik nejakej infekcie. Aj keď to asi teraz viac hazardujem, keď čítam tie vaše komentáre o sprchovom sad

  • svetlanka
    08.06.2016, 14:51

    narusit prirodzene prostredie? vies co narusa ph a prirodzene prostredie ktore v posve je? prave sprchovy gel... Ten obsahuje mnoho parfemov a neviem coho este vsetkeho a prave to robi zlobu. Ja som raz urobila taku chybu ze som sa umyla dolu sprchacom a trpela som za to viac ako tyzden. Myslela som, ze sa svrbenia nikdy nezbavim frown

+ -
Príspevkov: 59