Diskusie

Vytvoriť diskusiu

Domácnosť

anonym, 18.04.2015 20:53

Vankúš

Ahojte maminy, aj vás tak strašne bolieva večer chrbát? Odkedy sa nám narodila dcérka, som celá rozlámaná. Skoro stále ju nosím na rukách, trpí bolesťami bruška. Ja som vždy mávala problémy s chrbticou, hlane s krčnou, ale teraz ma bolí stále a každú chvíľu mám migrény. Matrac máme kvalitný ale vankúše nič moc, tak som sa chcela spýtať, pomohol vám niekomu anatomický vankúš?

  • zitka44
    19.04.2015, 09:36

    Ahoj, ja som si kúpila už tri anatomické vankúše. Pred niekoľkými rokmi som si ho kúpila v zdravotníckych potrebách a bol veľmi dobrý, hoci vždy po nejakom čase som potrebovala spať pár nocí zase na obyčajnom vankúši. Ale keď som sa sťahovala, tak som ho niekde stratila. Kúpila som si druhý v akcii za pár eur a aj za toľko stál. Tvar mal dobrý ale bol z obyčajného molitanu, takže podpora pre krčnú chrbticu žiadna a naviac som sa na ňom v lete strašne potila. Tak som si kúpila tretí, tentokrát z Tempur materiálu a som veľmi spokojná. Takže anatomický vankúš je určite dobrá voľba ale aj ten musí byť kvalitný

  • martina336
    19.04.2015, 09:48

    Ahoj, tak to poznám. Kým som nemala deti, nevedela som čo je to bolesť chrbtice. Spávať som mohla kdekoľvek, nejaké kvalitné matrace boli podľa mňa len pre ľudí po operáciách a vankúš bol predsa vankúš - niečo makké pod hlavu. Teraz som mamina, takže potrebujem občas masáž na uvoľnenie svalov, pri zmene počasia mám migrény z krčnej chrbtice a keď sa poriadne nevyspím, som zlá ako pes. Kvalitný spánok sa pre mňa stal jednou z najdoležitejších vecí na svete, pretože bohužiaľ deti sú občas choré a celú noc prekašlú, alebo im rástli zuby alebo mali proste zlé obdobie, takže si naozaj užívam, keď sa mozem pohodlne vyspať. A ten pocit, keď si večer ľahnem a viem že mám pred sebou niekoľko hodín na oddych, je na nezaplatenie. Ale aby som sa vrátila k téme - mne veľmi pomohol aj matrac aj kvalitný vankúš. Ale doporučujem investovať radšej viac, naštudovať si z akého sú materiálu, akú oporu poskytujú. Mne vyhovuje gélový vankúš, ktorý poskytuje výbornú podporu krčnej chrbtice a vobec sa na ňom nepotím ani v lete

  • kajuska
    19.04.2015, 10:07

    Ahoj a kde si kupila ten gelový vankúš? Ten gél je na povrchu alebo vo vnútri?

  • martina336
    19.04.2015, 10:12

    Ja som si ho objednala cez net. Je z pamaťovej peny a v hornej časti je vrstva gelu. Ale samozrejme na tom je ešte poťah. Tu je link, možeš si to naštudovať http://www.prespanok.sk/softgel-moore-vankus-s-gelovym-segmentom?kat=vankuse%2Fgelove

  • Mia
    28.04.2015, 10:14

    Ahoj,
     
    treba cvicit, natahovat, ist k dobremu chiropraktikovi ci tam nemas nieco seknute, na masaz. Kazde rano a vecer ked ta boli krk spravit si 10min precvicenie. Hlavne su dlezite cviky na chrbat aby ta tahali ku spravnemu drzaniu tela.
     
    Ano samozrejme spravna postel, a vankus tiez robia svoje. Vankus skor mensi aby si nemala vykruteny krk.
    Ale osobne si nemyslim ze tvoje problemy vyriesi len vymena vankusa.
    M.

  • Ľubica
    28.04.2015, 21:32

    súhlasím s Miou, cvičenie je najlepšie. Mne veľmi pomáhala joga. Nedám na ňu dopustiť. 

  • Baborka
    03.06.2015, 14:53

    Ahojte, pridávamn sa k názoru, že pri deťoch je cvičenie snáď nevyhnutnosťou. Ja cvičím tibeťanov a veľmi mi to pomohlo. Nezaberie to veľa času ale účinok je výborný. Mne veľmi pomáha aj horúci kúpeľ na uvoľnenie svalov. Inak čo sa týka vankúšov, mne anatomicky tvarovaný vobec nevyhovoval, krčná chrbtica ma bolela ešte viac. Mne sa dobre spí na maklom obdĺžnikovom z lenivej peny. hlavne na ńom možem spať aj na bruchu, čo sa na anatomickom nedoporučuje. takže držím palce a želám veľa krásnych dní s deťmi bez bolestí chrbtaCool

  • terezBA
    23.09.2015, 21:24

    Ahoj, ja spím už roky na anatomickom vankúši, beriem ho so sebou aj keď niekde cestujem, aj na jednu noc a keď ho nemám cítim, že chýba. Bolievala ma tiež stále hlava, krčná chrbtica, bola som taká klasicky "rozlámaná". Najskor som kúpila nejaký lacnejší, no nepomohlo mi to, fakt asi v tomto prípade bude pravda, že sa oplatí investovať, teraz mám už 3 roky tento http://www.matracetropico.sk/anatomicky-vankus-visco-star.html a síce je drahší, je to investícia na niekoľko rokov a hlavne do zdravia takže myslím, že to zato stojí. Z tejto firmy mám ešte aj vankúš pod bedrá, mám problémy s platničkami a hlavne po dlhšom dni, keď som bola dlho na nohách a v pohybe a tie kríže sa ozvú tak mi to uľaví.

  • kackacena
    28.03.2017, 10:59

    Treba investovať aj do kvalitného vankúša ale myslím si že aj do kvalitného matraca. To je podľa mňa ešte dôležitejšie mať kvalitný matrac ako len kvalitný vankúš

  • cikita
    10.11.2017, 15:01

    Baby ja mám tento anatomický vankúš a mám pocit, že mi to vôbec nepomáha. Neviem či nebudem musieť začať chodiť radšej na masáže 

  • Eva-Durkova
    21.11.2021, 14:02

    ⁣Ja mám tento a spí sa mi výrazne lepšie ⁣https://www.goldea.sk/produkt/presivany-vankus-comfort-60-40-cm









+ -
Príspevkov: 11