Diskusie

Vytvoriť diskusiu

Dojčenie

atak, 02.10.2013 20:36

Nechce už papať z prsníka

Ahojte, moja malá má 8 mesiacov. Doteraz som ju dojčila, ale dostali sme zápal priedušiek a museli sme ísť do nemocnice. Keď sme sa vrátili po 3 dňoch domov, malá mi prestala chcieť prsník. Už je tomu skoro 2 týždne a stále ho nechce. Odsávam si mlieko, ale mám ho stále a stále menej, preto už aj dokrmujem s Hami 2. Má niektorá z Vás podobnú skúsenosť? Môžem ešte veriť, že sa malá vráti k satiu z prsníka? Nechápem doteraz prečo ho prestala chcieť....

  • gabona1
    12.11.2016, 15:50

    Ahoj, ja som mala často zápaly, vždy sme to nejak rozbehli, ale potom som dostala teda riadny zápal, lekári mi odporučili prestať kojiť. Malý si ťažko zvykal na UM, vyskúšali sme viacej druhov, nakoniec máme amilk bifido a sme spokojní. Tiež mi bolo smutno za kojením, ťažko som to znášala, že už nemôžem kojiť. Ale má to aj svoje výhody, zrazu sme prespali od večera do rána, nemusela som si dávať pozor na stravu...Ja Ťa chápem, skús to teda ešte vyskúšať a keď to nepôjde, tak nezúfaj, veď si krásne dlho kojila.

  • babula
    12.11.2016, 20:33

    Nesmúť, kebyže aj nerozbeháś, 8 mesiacov si dojčila - a to je perfektné :) Ja som mala pri staršom synovi 3x zápal prsníka a potom som to asi v 9. mesiaci už nevydržala a vzdala, najprv mi to bolo ľúto, ale potom... Starší syn má 12 rokov a je to veselé, zdravé dieťa s dobrou imunitou. Že som prestala s kojením skôr ako som zamýšľala, ma dnes ani už nenapadne...

  • autumn11
    21.04.2017, 17:31

    myslím si, že malá dostala dobrý základ za tých osem mesiacov. Netreba sa tým trápiť a skúsiť UM, ktoré jej sadne. Nám sadlo najviac mliečko amilk bifido, ktoré synovi pekne upravilo trávenie. Predtým sme sa natrápili, lebo ostatné mliečka malému spôsobovali zápchu.

  • katy.luz
    26.04.2017, 11:42

    Takže myslíš, že keď už samo nechce tak ho netreba nútiť? Nahradiť to radšej niečím alebo ako? Mne doktor povedal, že mám ešte priebežne skúšať či sa znova nechytí. 

  • magdalena8
    27.04.2017, 14:02

    len ked uz raz mu das flasku tak uz sa spat na prsnik nenauci.

  • vrana80
    28.04.2017, 22:12

    Je to individualne, moje obidve dcery pili aj z prsnika aj z flase..ked este vladzes tak skusaj ci sa nechyti a ak uz mas pocit, ze to fakt nejde tak si najdite umele mliecko co vam sadne. Moja starsia pila Sunar a mladsej najviac zachutilo Amilk bifido.

  • oli26
    29.04.2017, 09:34

    To nie je pravda. Pokial sa nenauci na flsku uplny novorodenec vporodnici,ked sa prave uci sat, tak moze byt problem. Ale rozkojenemu.dietatu sa nic nestane ked dostane z casu na cas flasu.

  • sofiona
    03.05.2017, 16:24

    oli podľa mňa nemá zmysel sa doťahovať ohľadom tohto, každé dieťa je úplne iné :)

  • bublinka
    18.05.2017, 13:53

    Oli by si sa čudovala.

  • oli26
    21.05.2017, 21:41

    no tak ja neviem, mam iba 3 deti :-))))))))

  • dooria
    22.05.2017, 11:45

    baby každé jedno dieťa je iné. tak neviem čo riešite.

  • bublinka
    24.05.2017, 13:49

    Nejde o to :) Ale ide o to, že každé dieťatko je fakt úplne iné. 

  • gabona1
    04.10.2017, 16:13

    To je pravda, že rozkojené dieťa môže dostať z času na čas fľašu. Suseda to tak urobila so stredným synom, cez deň a v noci kojenie  a večer fľaša mlieka. Bol úplne v pohode. Rýchlejšie prešiel na umelé mlieko, mal amlik bifido tiež. Som jej až závidela, že mňa toto nenapadlo.

+ -
Príspevkov: 13